گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

مرز حساس برای سکه/پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

کدخبر: ۶۳۱۴۶۲
اقتصادنیوز: طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی در حال حاضر نزدیک مرز حساس ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار دارد.
مرز حساس برای سکه/پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش اقتصادنیوز، بنابر اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر  بازار سکه در روز چهارشنبه شاهد الاکلنگ قیمتی بین کانال ۳۴ میلیون تومان و ۳۳ میلیون تومان بود.

فلز زرد رنگ‌داخلی در نیمه اول معاملات نقدی دیروز با رشد ۲۰۰ هزار تومانی به مرز حساس ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید اما به دنبال ثبات نسبی قیمت اونس طلا و نوسانات کاهشی نرخ دلار از دو جناح دچار شوک شد و نتوانست در کانال ۳۴ میلیون تومان ماندگار شود‌.بنابراین سکه با ریزش همراه شد و تا ۳۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان پایین آمد.این قیمت در مقایسه با صبح دیروز تقریبا ۴۵۰ هزار تومان کاهش را نشان می دهد  و نسبت به روز سه شنبه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شده بود.

در بازار پشت خطی هم کمتر کسی حاضر بود در موقعیت خرید قرار بگیرد،به این ترتیب سکه نوسان خاصی را تجربه نکرد و در بازار شبانه نسبت به روز چهارشنبه رنج شد.

در حال حاضر سکه بازان منتظر حراج گسترده سکه در مرکز مبادله ارز و طلا هستند.البته دو روز قبل جزئیات این عرضه منتشر شد و در حالی که طبق خبرهای منتشر شده انتظار می رفت که سکه های جدید بدون تاریخ هستند اما آن طور که در رسانه‌ها آمده «علی سعیدی» مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران در این باره گفته این حراج از روز یکشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۲ و از طریق سامانه طلای مرکز مبادله که نشانی آن متعاقباً اعلام خواهد شد آغاز می‌شود و عموم مردم می‌توانند در آن شرکت کنند.

طبق اظهارت علی سعیدی برنده حراج سکه طلا می‌تواند جهت تحویل فیزیکی سکه خود از شعبه منتخب، از ۷ روز کاری پس از تخصیص به مدت ۷ روز کاری بعد مراجعه کند. در صورت تأخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی به مدت ۷ روز کاری دیگر می‌تواند با پرداخت هزینه نگهداری، سکه خود را تحویل بگیرد. البته مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران تأکید کرده سکه‌های عرضه‌شده در حراج روز ۱۳ اسفندماه مرکز مبادله ارز و طلای ایران، ضرب سال ۱۳۸۶ است و زمان عرضه سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی، متعاقباً و با هماهنگی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

تکنیکالیست ها بر لین باورند که سکه در حال حاضر نزدیک مرز مهم ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار دارد و  اگر بالای آن تثبیت دهد احتمال اینکه دوباره به کانال ۳۴ میلیون تومان سرک بکشد وجود دارد.با این حال اگر امروز نرخ دلار و طلا نزولی شود و سکه مرز فعلی را از دست دهد در گام بعدی احتمالا تا نیمه کانال ۳۳ میلیون تومان عقب نشینی خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی