پیش‌بینی بورس فردا 12 اسفند 1402 / تکنیکالیست‌ها چه می‌گویند؟

کدخبر: ۶۳۱۷۱۲
اقتصادنیوز: روز چهارشنبه روز نسبتا خوبی برای بازار سرمایه بود با توجه به افت روزهای قبل بازار این مثبت شدن 8 هزار و 800 واحدی برای بازار سرمایه یک روز خوب محسوب می‌شود.
پیش‌بینی بورس فردا 12 اسفند 1402 / تکنیکالیست‌ها چه می‌گویند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در جریان معاملات روز چهارشنبه در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات به رقم 4 هزار و 500 میلیارد تومان رسید که همچنان در سطوح پاینی قرار دارد. بازار روز چهارشنبه با مثبت شدن نمادهایی مثل  فولاد و کگل و شپنا در مسیر صعودی قرار گرفته است.

روز چهارشنبه روز نسبتا خوبی برای بازار سرمایه بود، با توجه به افت روزهای پیشین بازار این مثبت شدن 8 هزار و 800 واحدی برای بازار سرمایه یک روز خوب محسوب می‌شود تا اهالی بازار باز هم به سنت دیرینه رشد در تعطیلات نوروزی در بازار سرمایه امیدوار باشند.

روز چهارشنبه گروه خودرویی در ارزش معاملاتی جا ماند و فلزات اساسی با ارزش 183 میلیارد تومانی در ارزش معاملات در رتبه برتر و اول قرار گرفت و خودرویی ها در جایگاه دوم ایستادند ارزش معاملاتی گروه خودورویی برای روز چهارشنبه به رقم 179 میلیارد تومان رسید.

خبر مرتبط
17 روز بد بورس تهران

اقتصادنیوز: در پایان هفته اخیر، رکورد 17 روز خروج سرمایه ازبورس تهران ثبت شد.

اما در انتهای هفته در بین اهالی بازار سرمایه نامه‌ای دست به دست می‌شد که نشان می‌داد وزیر صمت از تجدید ارزیابی دارایی ایران خودرو و سایپا حمایت می‌کند. همچنین ایران خودرو در اطلاعیه‌ای در سامانه کدال توضیحات کاملی در خصوص خروج از ماه 141 قانون تجارت را مطرح کرده است.

همچنین در جدیدترین اطلاعیه از سوی هیأت وزیران نرخ‌های جدید عوارض صادراتی محصولات زنجیره فولاد تعیین شد و سنگ آهن مگنتیت: 20 درصد (بدون تغییر) ، سنگ آهن هماتیت: 2 درصد (18 واحد درصد کاهش) ، کنسانتره سنگ آهن: 5 درصد (15 واحد درصد کاهش) ، گندله سنگ آهن: 2 درصد (18 واحد درصد کاهش) ، آهن اسفنجی : 5 درصد (بدون تغییر) ، بیلت، بلوم و اسلب فولادی: یک درصد (یک واحد درصد کاهش)  که این خود موضوعی بود که تاثیر خود را بر بازار روز چهارشنبه گروه فولاد و سنگ آهنی گذاشت.

پایگاه خبری بازار سرمایه نیز خبر داده است که رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان داشته است که از ابتدای دی ماه سال جاری تا کنون برای ۱۲۵ شرکت و به میزان ۲.۰۷۱ هزار میلیارد ریال مجوز افزایش سرمایه صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد مجوزها رشدی نزدیک به دو برابر ثبت شده است.

 

بررسی تکنیکالی شاخص بورس اوراق بهادار

در جریان معاملات روز چهارشنبه در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات حوالی 4500 میلیارد تومان بود که با اینکه رقمی کمی محسوب می‌شود اما با مثبت شدن بازار شاید به عنوان نقطه امیدی برای اهالی بازار سرمایه محسوب شود و در بازار روز چهار شنبه شاخص 8800 واحدی مثبت شد تا تکنیکالیست‌های بازار سرمایه این موضوع را مطرح کنند که بازار به این سطوح از سطح حمایتی در حال واکنش دادن است اما این سطح برای حمایت شدن نیاز به انرژی به نام ارزش معاملات دارد و با این وضعیت ایجاد شده برای کل بازار شاید فعلا امیدی به ورود پول به بازار نباشد و بازار یکی از بازار های فراموش شده در سطح جامعه است.

از منظر تکنیکالی می‌توان این طور گفت که بازار آماده برای صعود است و به انداره کافی در سطوح حمایتی مانده است تا حدی که از بُعد زمانی نیز زمان اصلاح را پر کرده است و در این روز ها به سنت دیرینه مثبت شدن تعطیلات نوروزی ممکن است مسیر صعودی را در پیش گیرد اما این روند صعودی برای ادامه دار بودن نیاز به توان و قدرت بالایی دارد.

کل

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید