قیمت رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه تهران چقدر است؟+جدول

کدخبر: ۶۳۲۳۲۰
اقتصادنیوز: یک مشاور املاک در غرب تهران گفت: در این محله برای واحدی 100 متری و 3 سال ساخت، 500 میلیون تومان رهن و 22 میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه تهران چقدر است؟+جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،‌یک واسطه‌گر ملکی در محله صادقیه واقع درمنطقه 2 تهران به اکوایران می‌گوید: هم‌اکنون بازار اجاره و خریدوفروش در رکود به سر می‌برد و متقاضی هردو نسبت به اسفندماه سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

به گفته وی، برای رهن هر مترمربع از یک واحد نوساز در صادقیه، باید رقمی بین 14 الی 15 میلیون تومان در نظر گرفت؛ برای مثال رهن کامل واحدی 60 متری و با امکانات، 900 میلیون تومان است.

او می‌گوید:برخی از موجران از عرضه ملک خود دست نگه داشته‌اند و حاضر به خالی ماندن آن هستند تا در سال آینده با 20 الی 30 درصد افزایش واحد خود را اجاره دهند؛ برای مثال واحدی که هم‌اکنون با 400 الی 500 میلیون تومان رهن داده می‌شود، در سال آینده با 600 میلیون تومان رهن عرضه می‌شود.

خبر مرتبط
وام ودیعه مسکن دردسر ساز شد/ صدای وزارت راه در آمد!

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر طرح‌ریزی و پایش طرح‌های مسکن با انتقاد از بانک ها از اهمال کاری بانک ها در پرداخت وام ودیعه مسکن گفت و با اشاره به امضای قرارداد وام ودیعه مسکن با ۳۹۲ هزار متقاضی، اعلام کرد: بانکها به یک سوم تعهدات خود عمل کرده‌اند.

در محله صادقیه، برای رهن کامل واحدی 135 متری و نوساز، 2 میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ در این محله برای واحدی 100 متری و 3 سال ساخت، 500 میلیون تومان رهن و 22 میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

ماه گذشته(بهمن) در این محله، برای رهن آپارتمانی 103 متری و 22 سال ساخت، دارای پارکینگ و انباری و بدون آسانسور، 700 میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن، 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

خبر مرتبط
خبر مهم برای متقاضیان خرید مسکن/ افزایش دو برابری وام ودیعه+ جزئیات مهم

اقتصادنیوز:‌ بانک مرکزی اعلام کرد: از تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین پرداخت شده است.

هم‌اکنون برای واحدی 100 متری و 3 سال ساخت، 500 میلیون تومان رهن و 22 میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

 

جدول مسکن

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید