وزیر نفت به این کشور چه قولی داد؟

کدخبر: ۶۳۲۶۶۴
اقتصادنیوز: وزیر نفت از آمادگی ایران برای اشتراک‌گذاری دستاوردهای صنعت نفت کشور در پروژه‌های نفتی ازبکستان خبر داد.
وزیر نفت به این کشور چه قولی داد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جواد اوجی بعد از ظهر امروز در دیدار با جورابگ میرزا محموداُف، وزیر انرژی ازبکستان با تشریح توانمندی‌های صنعت نفت ایران گفت: هم‌اکنون این صنعت خودکفاست و همه میدان‌های نفت و گاز ایران از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه می‌یابد.

خبر مرتبط
جزئیات توسعه ۸ میدان نفتی توسط شرکت‌های روس از زبان وزیر نفت

اقتصادنیوز: وزیر نفت گفت: به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک باور دارم فرصت تاریخی به‌وجود آمده و دو کشور بیش از گذشته به هم نزدیک شده‌اند.

وی با اشاره به فناوری‌های پیشرفته به‌کار رفته در صنعت نفت و گاز کشور ادامه داد: هم‌اکنون مهندسان ایرانی بدون حضور کارشناسان و مستشاران خارجی در عمق ۶ هزار متری زمین چاه‌های نفت و گاز را حفاری می‌کنند.

وزیر نفت با اشاره به این که صنعت نفت ایران با وجود تحریم‌های یک جانبه ایالات متحده آمریکا به خودکفایی کامل رسیده است، اظهار کرد: ما هم‌اکنون با بیش از ۴۲ کشور دنیا در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی همکاری داریم.

خبر مرتبط
درخواست وزیر نفت از مردم/امکان قطع گاز در استان‌های شمالی

اقتصادنیوز: وزیر نفت با اشاره به پایداری هوای سرد در روزهای آینده، امکان افت فشار گاز در استان‌های نیمه شمالی را محتمل دانست و از مردم درخواست کرد با مصرف بهینه و خاموش کردن یک بخاری یا گرم کردن حداقل فضا در محیط کار و منازل، دیگر هموطنان خود در استان‌های شمال غرب، شمال و شمال شرق را یاری کنند.

اوجی از آمادگی شرکت‌ها و سازندگان ایرانی برای حضور در پروژه‌های صنعت نفت ازبکستان خبر داد و گفت: ما هم‌اکنون با بیش از ۴۲ کشور دنیا در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی همکاری داریم.

ایران تجربه و دانش فنی خود را با ازبکستان به اشتراک بگذارد

وزیر انرژی ازبکستان هم در ادامه هدف از دیدار امروز خود با وزیر نفت ایران را پیگیری اجرای توافق‌های امضا شده بین شوکت میرضیایف و سیدابراهیم رئیسی، رؤسای جمهوری دو کشور اعلام کرد و گفت: رئیس‌جمهوری ازبکستان و دولت وی تأکید ویژه‌ای بر توسعه روابط با کشور ایران به‌ویژه صنعت نفت این کشور دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان ترکمنستان اطلاع کاملی از توان بالای شرکت‌های ایرانی در اکتشاف، استخراج، انتقال و پالایش نفت و گاز دارند، اظهار کرد: بنده در نمایشگاه‌های بین‌المللی انرژی شاهد توانمندی ایرانیان در ساخت ابزارآلات و دستگاه‌های فوق پیشرفته صنعت نفت و گاز بوده‌ام.

وزیر انرژی ازبکستان با تأکید بر اینکه ایرانیان نه تنها در حوزه نفت و گاز بلکه با حمایت دولت خود در عرصه ماشین‌سازی و ماشین‌آلات دوار نیز به خودکفایی رسیده‌اند، ادامه داد: از وزارت نفت ایران درخواست داریم تا تجربه و دانش فنی خود در این زمینه‌ها با صنعت نفت ازبکستان به اشتراک بگذارد.

میرزا محموداُف تصریح کرد: با توجه به بهبود شرایط اقتصادی در ازبکستان مصرف گاز و فرآورده‌های نفتی به‌شدت افزایش یافته است، از این رو یکی از حوزه‌های همکاری با صنعت نفت ایران می‌تواند در زمینه ساخت پالایشگاه نفت و گاز و توسعه میدان‌های گازی متمرکز باشد.

وی بر اجرایی‌سازی تفاهم‌های دوجانبه و در عین حال توسعه و تقویت مناسبات در بخش‌ نفت و گاز تأکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید