هشدار درباره خرید مصنوعات طلا/کد استعلام اعلام شد

کدخبر: ۶۳۳۹۶۳
اقتصادنیوز: مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: شهروندان قبل از خرید مصنوعات طلا با ارسال پیامکی حاوی حرف G قبل از کد شناسایی (به عنوان مثال برای استعلام کد T۶۸۳ باید پیامک GT۶۸۳ ارسال شود) به این سامانه، وضعیت اعتبار کدها را استعلام کنند.
هشدار درباره خرید مصنوعات طلا/کد استعلام اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدحسین طاهری با تاکید بر اینکه دریافت کد شناسایی جهت تولید مصنوعات طلا اجباری است، تصریح کرد: تاکنون ۶۶۲ کد شناسایی مصنوعات طلا در استان، ابطال شده‌است.

وی در خصوص عیارسنجی مصنوعات طلا افزود: ۹۹ درصد عیارسنجی‌های انجام‌شده بر مصنوعات طلا، توسط کارشناسان استاندارد، با الزامات استاندارد مطابقت داشته است و تنها یک درصد آن‌ها مغایرت بحرانی داشته‌اند.

خبر مرتبط
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 21 اسفند 1402/طلا صعود کرد+جدول

اقتصادنیوز: امروز قیمت طلا و قیمت سکه افزایشی شدند.

طاهری با اشاره بر سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ جهت استعلام و اطمینان از صحت اعتبار پروانه استاندارد و یا مجوز فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری از جمله مصنوعات طلا، گفت: شهروندان قبل از خرید مصنوعات طلا با ارسال پیامکی حاوی حرف G قبل از کد شناسایی (به عنوان مثال برای استعلام کد T۶۸۳ باید پیامک GT۶۸۳ ارسال شود) به این سامانه، وضعیت اعتبار کدها را استعلام کرده و در صورت عدم اعتبار کد مذکور، مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۷ به اداره‌کل استاندارد استان تهران اطلاع دهند.

این مقام مسؤول در خصوص کدها نیز اظهار کرد: این کدها برای مشخص‌شدن تولید این مصنوعات توسط تولیدکنندگان معتبر داخلی و با رعایت عیار قانونی، بر روی مصنوعات طلا درج می‌شود.

به گفته مدیرکل استاندارد استان تهران برای نظارت دقیق‌تر بر واحدهای تولیدی و صنفی طلا، طی هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنف مربوطه، بازرسی‌ها و نمونه‌برداری‌ها در سال جاری تشدید شد. همچنین گسترش و نظارت بر آزمایشگاه های همکار، تشکیل کمیته تخصصی جهت پیگیری امور مربوط به صنعت طلاسازی، برگزاری دوره‌های آموزشی با مشارکت اتحادیه، از راه‌های زمینه‌ساز ارتقای سطح کیفی و استانداردسازی صنعت طلا است که در این دوره تحولی اجرایی شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید