یک مصوبه مهم درباره ساخت مسکن ابلاغ شد

کدخبر: ۶۳۴۱۶۸
اقتصادنیوز: دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: در دولت سیزدهم مصوبه الحاق بیش از ۲۷ هزار هکتار اراضی برای تولید مسکن با تامین دیگر کاربری‌ها ابلاغ شد، این در حالی است که در سال‌های ۹۸ تا ابتدای دولت سیزدهم این میزان ۴ هزار و ۷۰۹ هکتار بود.
یک مصوبه مهم درباره ساخت مسکن ابلاغ شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خسرو دانشجو عملکرد شورای‌عالی و مجموعه معاونت معماری و شهرسازی را در فرآیند بررسی موضوعات منتهی به مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری تشریح کرد.

وی گفت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون در مجموع مصوبه ۵۹ هزار و ۴۷۳ هکتار صادر شد که از این میزان، ۳۱ هزار و ۷۲۹ هکتار مربوط به مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، ۱۰ هزار و ۴۷۷ هکتار مربوط به مصوبات کمیسیون ماده ۵ استان‌ها و ۱۷ هزار و ۲۶۵ هکتار نیز مربوط به مصوبات استانی برای الحاق اراضی در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت است.

خبر مرتبط
خریدار و فروشنده مسکن در این محله تهران کمیاب شد+ جدول

اقتصادنیوز: محله پیروزی در شرق تهران و در منطقه 13 و 14 واقع شده و از شرق به میدان کلاهدوز و از غرب به میدان شهدا (میدان ژاله) متصل شده و با محله‌های ‌نیرو هوایی، کوی زینیبه، پرستار، حافظیه، دهقان مجاورت دارد.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران توضیح داد: از میزان مصوباتی که توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای الحاق اراضی به محدوده شهرها صادر شده است ۴ هزار و ۷۰۹ هکتار اراضی در فاصله سال‌های ۱۳۹۸ تا ابتدای دولت سیزدهم و ۲۷ هزار و ۲۰ هکتار نیز در دولت سیزدهم و از مهر ۱۴۰۰ تاکنون الحاق شده است.

به گفته دانشجو، به دلیل تسریع در انجام تعهد دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت جلسات شورای‌عالی شهرسازی و معماری هر هفته یکبار در سال جاری تشکیل شد تا موضوعات بیش‌تری را مورد بررسی قرار دهد. همچنین در دوره جدید بررسی موضوعات و الحاق اراضی در چارچوب قانون سرعت گرفته است تا با اینکار دولت بتواند به تعهد خود در بخش مسکن جامه عمل بپوشاند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید