فرابورس ایران اطلاعیه داد/سهام باشگاه پرسپولیس چگونه واگذار می‌شود؟

کدخبر: ۶۳۵۴۵۰
اقتصادنیوز: فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سهام باشگاه پرسپولیس از طریق شرکت کارگزاری بانک ملی واگذار خواهد شد.
فرابورس ایران اطلاعیه داد/سهام باشگاه پرسپولیس چگونه واگذار می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در حالی که وزارت ورزش اعلام کرده بود باشگاه پرسپولیس و استقلال به دو بانک غیر دولتی واگذار خواهند شد، شامگاه یکشنبه فرابورس ایران اعلام کرد که پرسپولیس از طریق شرکت کارگزاری بانک ملی ایران واگذار خواهد شد.

خبر مرتبط
واکنش همتی به واگذاری پرسپولیس

اقتصادنیوز: رئیس پیشین بانک مرکزی نسبت به واگذاری باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داد و نوشت: بعد از انتشار مصوبه واگذاری پرسپولیس به صندوقهای بیمه، دولتی‌ها متوجه شدند که مصوبه با تصمیم قبلی آنها برای افزایش سن بازنشستگی، مغایر است! تصمیم جایگزین یعنی واگذاری به ۲ بانک نیز مغایر با منع بانک‌ها از بنگاه‌داری است.

در اطلاعیه فرابورس ایران آمده است: «پیرو نامه شماره ۱۴۰۲/۸۶۶۳ مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ شرکت کارگزاری بانک ملی ایران (سهامی خاص) و با رعایت نهصد بیست و دومین
صورت جلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ ،۱۴۰۲/۱۲/۲۷ سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵,۳۶۲,۶۵۷,۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را بطور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ تعیین شده است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید