نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگران باید متناسب با نرخ واقعی تورم باشد/ قانون اجرا نشود وزیرکار باید پاسخگو باشد

کدخبر: ۶۳۵۵۹۸
اقتصادنیوز: نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مجلس بر روی افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم تاکید دارد، گفت: وزیر کار و رفاه اجتماعی به این مسئله توجه و فراست لازم را داشته باشد که اگر قانون رعایت نشود در برابر مجلس باید پاسخگو باشند.
نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگران باید متناسب با نرخ واقعی تورم باشد/ قانون اجرا نشود وزیرکار باید پاسخگو باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  عباس مقتدایی در مورد افزایش حقوق کارگران، گفت: در حال حاضر در آستانه تصمیم گیری شورای عالی کار برای افزایش حقوق و مزایای کارگران شاغل و بازنشستگان و مستمری بگیران هستیم به این نکته تاکید می‌کنم که این افزایش حقوق متناسب با قانون بر مبنا و متناسب با نرخ واقعی تورم و هزینه‌های واقعی زندگی باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این افزایش حقوق باید متناسب با تورم و هزینه‌های جاری زندگی کارگران باشد، افزود: وزیر کار و رفاه اجتماعی به این مسئله توجه و فراست لازم را داشته باشد که اگر قانون رعایت نشود در برابر مجلس باید پاسخگو باشند؛ بی تردید این مسئله از مطالبات جدی نمایندگان است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بنابراین ما مصر به اجرای این قانون هستیم از طرف دیگر احساس می‌کنیم که رعایت قانون می‌تواند منافع همه بخش‌های مختلف اعم از کارفرمایان کارگران شاغل بازنشستگان و مستمری بگیران و مجموعه دولت تامین کند، هرگونه بی‌دقتی در این زمینه می تواند مستوجب بازخواست باشد.

خبر مرتبط
واکنش وزیر کار به ماجرای برداشت از حساب بازنشستگان

اقتصادنیوز: مرتضوی درباره برداشت از حساب بازنشستگان گفت: اشتباهی در سیستم حسابداری تامین اجتماعی انجام شد و بلافاصله این اشتباه اصلاح شد.

مقتدایی با بیان اینکه مجلس بر روی رشد حقوق کارگران بسیار سفارش دارد، گفت: بی تردید ابزارها و اهرم‌هایی در اختیار نمایندگان از جمله تذکر، سوال و یا استیضاح است که به واسطه آنها مسئولان را مجاب به پاسخگویی می‌کند، امروز جامعه کارگری و بازنشستگی ما انتظار دارند که قانون رعایت شود بنده به عنوان نماینده این ملت تاکید دارم که افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ واقعی تورم باشد.

خبر مرتبط
خبر فوری وزیر کار درباره افزایش یارانه در سال جدید/ حقوق ها چند درصد افزایش می‌یابد؟

اقتصادنیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی را درباره یارانه و میزان افزایش حقوق در سال آینده ارائه کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی