بحران بزرگ دامن فرانسه را گرفت/ امیدی به بهبودی نیست

کدخبر: ۶۳۶۴۴۴
اقتصادنیوز: فعالیت تجاری فرانسه در ماه مارس به دلیل تقاضای ضعیف کاهش یافت.
بحران بزرگ دامن فرانسه را گرفت/ امیدی به بهبودی نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق نظرسنجی ماهانه، فعالیت تجاری فرانسه در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت زیرا تقاضا برای کالاها و خدمات فرانسوی بدتر شد و اشتغال کاهش یافت.

شاخص مدیران خرید برای بخش خدمات، از ۴۸.۴ در فوریه به ۴۷.۸ واحد کاهش یافت و کمتر از ۴۸.۷ پیش‌بینی شده در نظرسنجی رویترز بود. هر رقم زیر ۵۰ نشان دهنده انقباض است، در حالی که بالای ۵۰ نشان‌دهنده گسترش فعالیت است.

شاخص مدیران خرید تولیدی به ۴۵.۸ واحد کاهش یافت. شاخص مدیران خرید ترکیبی از ۴۸.۱ در فوریه به ۴۷.۷ واحد کاهش یافت و بدتر از پیش‌بینی نظرسنجی رویترز برای ۴۸.۶ بود.

نورمن لیبکه، اقتصاددان بانک تجاری هامبورگ، اعلام کرد که اقتصاد فرانسه بهبود خود را حداقل تا سه ماهه دوم به تعویق می‌اندازد.

خبر مرتبط
فرانسه اعزام نیرو به اوکراین را تکذیب کرد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع فرانسه اظهارات مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) را مبنی براین که فرانسه در حال آماده کردن گروهی نظامی برای اعزام به اوکراین است، رد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، آژانس آمار رسمی فرانسه اعلام کرد که اقتصاد فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو، در سه ماهه اول رشد صفر را ثبت خواهد کرد و افزود که پس از آن در سه ماهه دوم ۰.۳ درصد رشد خواهد کرد. ماه گذشته پاریس پیش‌بینی رشد خود در سال ۲۰۲۴ را پس از رشد ۰.۹ درصدی در سال گذشته از ۱.۴ درصد قبلی به یک درصد کاهش داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید