خبر خوش بانک مرکزی برای این گروه/ سود و جریمه دیرکرد این وام‌ بخشیده می شود

کدخبر: ۶۳۶۷۸۱
اقتصادنیوز: بانک مرکزی بانک‌ها را موظف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد ریال با سررسیدهای تا پایان ۱۴۰۲ تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و استمهال اصل تسهیلات به مدت یک‌سال کرد.
خبر خوش بانک مرکزی برای این گروه/ سود و جریمه دیرکرد این وام‌ بخشیده می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این بانک در بخشنامه شماره ۰۳.۷۲۲ مورخ ۶ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ موارد زیر را ابلاغ کرد:

بدین‌ وسیله بند "ض" تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور به شرح ذیل ابلاغ می‌شود:

"‌ض‌‌‌‌- بانک‌های عامل موظفند نسبت به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد (۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال با سررسیدهای تا پایان سال ۱۴۰۲ تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه سیل، سرمازدگی و خشکسالی با اولویت (متناسب با میزان وام و به صورت فصلی) و بر اساس آیین‌نامه اجرایی تدوین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور که به تصویب هیات وزیران می‌رسد اقدام و اصل تسهیلات را به مدت یک‌سال استمهال کنند.

خبر مرتبط
گزارش بانک مرکزی از رشد تولید

اقتصادنیوز: معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: بنا بر گزارش منتشر شده بانک مرکزی در ۹ ماهه سال قبل ۴.۹ درصد رشد تولید داشتیم که این امر نشان می دهد تولید به رشد پایدار رسیده است.

بار مالی ناشی از این بند تا مبلغ یکصد و پنجاه هزار میلیارد (۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور از محل بند «م» ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) تضمین و پرداخت خواهد شد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است گزارش تفصیلی عملکرد این بند را هر ۶ ماه یک‌بار به کمیسیون‌های کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کند."

خبر مرتبط
بانک مرکزی: هیچ‌گونه کمبودی در خصوص تامین اسکناس وجود ندارد

اقتصادنیوز: طبق اعلام بانک مرکزی، اسکناس خودپرداز‌های بانکی طبق روال تأمین می‌شود.

در این بخشنامه همچنین آمده است: تضمین‌نامه و دستورالعمل اجرایی بند قانونی اشاره شده متعاقباً ارسال خواهد شد. براین اساس، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به نحو مقتضی به واحدهای اجرایی ذی‌ربط ابلاغ شود.

 
 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید