برای رصد حریم شهر تهران؛

توافق شهرداری تهران با دانشگاه امام حسین

کدخبر: ۶۳۷۱۴۹
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران مهمترین اولویت سال ۱۴۰۳ این شرکت را تشریح کرد.
توافق شهرداری تهران با دانشگاه امام حسین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، مسعود رنجبریان پیرامون مهمترین اولویت‌های سال ۱۴۰۳ شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت: ان‌شاءالله راه‌اندازی کامل سیستم هوشمند نه صرفا بحث دوربین البسه و خودرویی بلکه بحث رصد هوشمند حریم شهر تهران را در سال جاری داشته باشیم. کارها و ارتباط های خوبی برقرار شده است، با دانشگاه امام حسین(ع) در حال توافق‌های نهایی هستیم تا در سال ۱۴۰۳ رصد هزار و سیصد کیلومتری حریم شهر تهران را به صورت هوشمند انجام دهیم و ان‌شاءالله سطح تخلفات به شدت کاهش یابد.

وی درباره موضوع سد معبر در تهران هم اظهارکرد: طی کردن مسیر درگاه ملی مجوزها می‌تواند به شدت بحث سد معبر را کاهش بدهد. چون قرار است دستفروشان در جایگاه‌های مشخصی مستقر شوند. قرار نیست در تمام پیاده روها و خیابان‌ها باشند. قرار است در فضاهایی بروند که برای بازارچه‌های محلی اختصاص داده شده است. اگر این اتفاق بیفتد با زحمتی که شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران می‌کشد، اگر این ۵۰۰۰ دستفروشی که قبلا شناسایی کردند مجوزهایشان داده شود و همه کارهایش انجام بشود، فکر می‌کنم عمده دستفروشان در سطح شهر تهران ساماندهی شوند.

پیش‌تر مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در مورد طرح  نصب دوربین بر روی لباس نیروهای شرکت حریم بان و شهربان و همچنین دوربین‌های خودرویی گفته بود که این طرح آزمایشی به صورت پایلوت در منطقه ۶ و ۷ و در دو ناحیه از اول اسفند سال ۱۴۰۲ آغاز شده است. در این دو ناحیه‌، دو اکیپ به دوربین خودرویی و دوربین البسه مجهز شده اند. طرح آزمایشی حدود دو ماه باید اجرا شود و همه ابعاد و مشکلات آن مشخص شود تا طرح اجرایی برای ۴۵۰ اکیپ خودرویی در سطح شهر تهران هم اجرایی شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید