خبر مهم برای کارمندان و بازنشستگان/ افزایش حقوق به فروردین رسید؟+فیلم

کدخبر: ۶۳۸۱۲۶
اقتصاد نیوز : رئیس سازمان اداری استخدامی با تاکید بر اینکه افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می رسد گفت: اگر دستگاهی نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.
خبر مهم برای کارمندان و بازنشستگان/ افزایش حقوق به فروردین رسید؟+فیلم

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری که بیش از ۵.۵ میلیون نفر هستند، دیروز به کارگزینی های دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

خبر مرتبط
آخرین جزئیات از مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد+ جدول زمان پرداخت

اقتصاد نیوز : ۳۰ درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ تائید شد.

وی ادامه داد: افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می رسد اما اگر دستگاهی جا ماند و نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی همچنین درباره وضعیت برگزاری آزمون‌های استخدامی دولت، گفت: فعلاً آزمون کیفت‌بخشی آموزش و پرورش را برای ۱۹ هزار نفر در نظر داریم که در هفته‌های پیش‌رو برگزار می‌شود.

 

لطیفی افزود: همچنین آزمون ایثارگران را پیش‌رو داریم که از سال گذشته باقی مانده بود و امیدواریم امسال برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه در سال جدید بنا داریم در آزمون‌های استخدامی یکپارچه عمل کنیم، تاکید کرد: قرار است برآوردی را باتوجه به بودجه داشته باشیم، در جلسه فوق‌العاده دولت هم به این نکته اشاره شد که حتماً ظرفیت‌های جذب امسال باید در نظام بودجه‌ریزی دستگاه‌های دولتی در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اعلام اینکه بنا داریم آزمون یکپارچه‌ای در تابستان طراحی کنیم که دستگاه‌های اجرایی هم باید درخواست‌های خود را اعلام کند، گفت: تامین بودجه انجام شود و ما هم بررسی‌های خود را نهایی کنیم تا آزمون دوازدهم استخدامی برگزار شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید