کار برای زمین‌خواران سخت شد/ زمین خواری در ۵ استان به صفر رسید

کدخبر: ۶۳۸۷۸۲
اقتصادنیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با همکاری و مشارکت مردم زمین خواری در استان های چهارمحال و بختیاری، البرز، گیلان، قم و زنجان به صفر رسیده است.
کار برای زمین‌خواران سخت شد/ زمین خواری در ۵ استان به صفر رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پدیده زمین خواری و تصرف اراضی یکی از مهم ترین پدیده ها در بازار مسکن به شمار می رود که خوشبختانه سال گذشته با همکاری یگان حفاظت بخش عمده ای از اراضی تصرف شده آزادسازی شده است.

در همین رابطه ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با همکاری یگان حفاظت و همچنین گزارش های مردمی بخش عمده ای از اراضی تصرف شده توسط زمین خواران آزاد سازی شده است گفت: در اسفند‌ماه سال گذشته بیشترین وقوع و رفع تعرض به اراضی دولتی در استان تهران، فارس و خراسان رضوی روی داده است.

وی  با بیان اینکه رویکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن پیشگیری از وقوع تعرض به اراضی دولتی است گفت: با اقدامات پیشگیرانه در اسفند ماه هیچ تعرضی در استان‌های البرز، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قم و گیلان رخ نداده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اجرای احکام قطعی قضایی بیان کرد: ۲۶ مورد حکم قطعی به مساحت ۵۴ هکتار در سراسر کشور اجرا شده است.

خبر مرتبط
دولت به دنبال تفکیک وزارت راه و شهرسازی؟/ معاون رئیسی پاسخ داد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در مورد تفکیک وزارت راه و شهرسازی گفت: در شرایط فعلی بحثی در مورد تفکیک این وزارتخانه به میان نیامده است.

مالکی با بیان اینکه  یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن وظیفه حفاظت از اراضی دولتی در حریم و محدوده شهرها را بر عهده دارد گفت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۱۱ هکتار از اراضی ملی  در استان  تهران رفع تصرف شده‌ که ارزش ریالی این رفع تصرفات ۱۱ همت بوده است.

وی تصریح‌کرد: این رفع تصرفات شامل ۱۰۱ مورد (۴ مورد با حکم قضایی و ۹۷ مورد رفع تصرف فوری) می‌شود. بیشترین میزان اراضی تصرف شده وعملیات آزاد سازی اراضی  در دماوند، پردیس و تهران گزارش شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی