شیائومی خودرو می‌سازد

کدخبر: ۶۳۸۹۳۱
اقتصادنیوز: شرکت تولید گوشی های هوشمند شیائومی اعلام کرد که به طور رسمی روند تحویل خودروهای برقی تولید خود را از آغاز کرده است.
شیائومی خودرو می‌سازد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شرکت تولید گوشی‌های هوشمند شیائومی اخیراً وارد صنعت تولید خودروهای برقی شده و امروز رسماً اعلام کرد که تحویل ۱۰۰ هزار دستگاه از خودروهای برقی تولید خود را آغاز کرده است.

لی جون، بنیانگذار و مدیرعامل شیائومی در مراسم تحویل نخستین خودروی برقی این شرکت گفت: با عرضه خودروهای شیائومی یک انقلاب در صنعت خودروهای هوشمند به طور رسمی آغاز شده و چین شاهد تولد یک شرکت بزرگ نظیر تسلا است.

نخستین دسته تحویل خودروهای تسلا شامل ۵۰۰۰ دستگاه خودرو است که با امکانات بیشتر برای اولین خریداران شیائومی تحویل می‌شود.

شیائومی به مشتریانش اعلام کرد تحویل خودروهای پس از ثبت سفارش ۴ تا ۷ ماه طول خواهد کشید که همین مسئله نشان دهنده افزایش تقاضا برای خودروهای شیائومی است.

چشم انداز تقاضای بالا برای نخستین خودروی برقی شیائومی موجب شد تا در معاملات شب گذشته ارزش سهام این شرکت ۱۶ درصد افزایش یابد. این در حالیست که برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که شیائومی به ازای تولید هر خودرو طی سال جاری ۱۰ هزار دلار ضرر خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی