آمار پرداخت تسهیلات مسکن طی ۱۱ ماهه ابتدایی ۱۴۰۲؛

رتبه بانک‌ها در پرداخت وام مسکن/ این بانک‌ها کمترین تسهیلات مسکن را پرداختند!

کدخبر: ۶۳۹۷۵۹
اقتصادنیوز: بررسی داده‌های بانک مرکزی نشان می دهد که در یازده ماه سال گذشته، 285 همت به عنوان تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها پرداخت شده که در ادامه این گزارش به سهم هر یک از بانک ها در پرداخت بخشی از این تسهیلات اشاره می کنیم.
رتبه بانک‌ها در پرداخت وام مسکن/ این بانک‌ها کمترین تسهیلات مسکن را پرداختند!

به گزارش اقتصادنیوز، از ابتدای سال 1402 تا بهمن ماه مجموعا 285 همت تسهیلات مسکن تخصیص داده شده که بیش از 102 همت آن بر دوش بانک مسکن و 66 همت به عهده بانک ملی بوده است. در مقابل 10 بانک دیگر شامل رفاه، ملت و تجارت هرکدام کمتر از 28 و بیشتر از 2 همت اعتبار بابت وام مسکن پرداخت کرده‌اند. 

تخصیص 285 همت اعتبار بابت پرداخت وام مسکن

به گزارش اکو ایران، بر اساس آمارهای بانک مرکزی، کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها بابت مسکن طی 11 ماهه ابتدایی سال 1402 منتشر شده است. مشاهده می‌شود در بازه مورد بررسی مجموعا حدود 285 همت اعتبار توسط 26 بانک و موسسه اعتباری به پرداخت رسیده است.

در این میان بخش بسیار بزرگی از تسهیلات اعطا شده توسط بانک مسکن و ملی تخصیص یافته است به‌گونه‌ای که حدود 102 همت از تسهیلات مسکن را بانک مسکن و حدود 66 همت از آن را بانک ملی به دوش کشیده است. 

1403011901

همچنین بانک رفاه و ملت نیز با ارقام 27 و 23 همت در مقام سوم و چهارم از نظر پرداخت تسهیلات مسکن قرار گرفته‌اند. در ادامه مشاهده می‌شود بانک تجارت و پاسارگاد هرکدام حدود 14 همت وام مسکن طی 11 ماهه ابتدایی 1402 تخصیص داده‌اند. 

علاوه بر این موضوع، بانک‌های سپه و صادرات حدود 7 تا 8.5 همت از تسهیلات پرداختی بابت مسکن را از ابتدای فروردین تا پایان بهمن 1402 بر عهده داشته‌اند. در مقابل تسهیلات مسکن پرداختی بانک‌های سامان، شهر، پارسیان و توسعه تعاون از 2 تا 4.5 همت متفاوت بوده است. همچنین هر یک از بانک‌های خاورمیانه، پست‌بانک، کشاورزی و سینا نیز حدود 1 تا 2 همت تسهیلات مسکن طی 11 ماهه 1402 تخصیص داده‌اند. 

در نهایت حدود 3 همت نیز توسط 13 بانک و موسسه اعتباری بابت تسهیلات مذکور پرداخت شده که شامل بانک گردشگری، اقتصاد نوین، کارآفرین، صنعت و معدن و دی می‌شود. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی