نامه مهم رئیس دفتر رئیس جمهور درباره راهکارهای مهار تورم

کدخبر: ۶۴۱۰۸۶
اقتصادنیوز: رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی خواستار بهره‌برداری از بسته سیاستی جهاددانشگاهی پیرامون راهکارهای مهار تورم شد.
نامه مهم رئیس دفتر رئیس جمهور درباره راهکارهای مهار تورم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، غلامحسین اسماعیلی در نامه‌ای به سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی و محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی خواستار بهره‌برداری از بسته سیاستی جهاددانشگاهی پیرامون راهکارهای مهار تورم شد.

خبر مرتبط
ایران در رده نهم بالاترین نرخ تورم جهان!

اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.

اسماعیلی دراین نامه با اشاره به برگزاری جلسات با جهاددانشگاهی تاکید کرد: در راستای تحدید نوسانات نرخ ارز و استفاده از لنگر اسمی ارز، اجتناب از تغییرات بدون مقدمه قیمت‌ها، اعمال نظارت در امر قیمت‌گذاری، کاهش انتظارات تورمی، شفافیت در نظام بانکی، استقلال بودجه از ارز و دستیابی به اقتصاد بدون نفت و تدوین استراتژی‌های رشد و توسعه صنعتی، از این بسته سیاستی استفاده شود.

به دنبال تاکید رهبر معظم انقلاب پیرامون مهار تورم و تاکید بر این مهم در شعارهای سال، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با مشارکت اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور، نخبگان و خبرگان اقتصادی اقدام به تهیه بسته سیاستی راهکارهای مهار تورم در جمهوری اسلامی ایران کرد.

بر اساس اعلام جهاد دانشگاهی، این پژوهشگاه بسته سیاستی راهکارهای مهار تورم در جمهوری اسلامی ایران را باهدف پشتیبانی دانشی و سیاستی از نظام تصمیم‌ساز و تصمیم گیر اقتصادی کشور از مسیر تعامل میان کارشناسان و صاحبنظران حوزه تورم، با برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی تهیه و تدوین کرده که به دولت ارائه شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی