بررسی محصولات جدید خودروسازان جهانی نشان می‌دهد

فیس لیفت این خودرو متقاضیان را ذوق زده می‌کند/ بازار چشم انتظار ورود محصول قدیمی

کدخبر: ۶۴۲۰۱۳
اقتصادنیوز: نیسان، فیس لیفتی از قشقایی را روانه بازار خودرو می کند.
فیس لیفت این خودرو متقاضیان را ذوق زده می‌کند/ بازار چشم انتظار ورود محصول قدیمی

به گزارش اقتصادنیوز، نیسان قشقایی با ظاهری بروز شده در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

این خودروساز ژاپنی قصد دارد قشقایی مدل 2025 را فیس لیفت کرده و روانه بازار خودرو کند. براساس اعلام این خودروساز فیس لیفت قشقایی ابتدا در بازار اروپا رونمایی خواهد شد.

آنطور که اخبار مربوط به واردات خودرو نشان می دهد در حال حاضر یک شرکت واردکننده که در زمینه واردات محصولات برندهای جهانی خودروساز فعال است قصد دارد تا نیسان قشقایی مدل 2023 را روانه بازار خودرو کند. البته این محصول ژاپنی نیز همانند سایر محصولات برندهای مطرح بازار خودرو در خطوط تولید نیسان در چین تولید و از مسیر این کشور پهناور اروپایی روانه بازار خودروی کشور می شوند. به نظر می رسید دلیل این مساله را باید در محدودیت های موجود در مسیر نقل و انتقال پول که از ناحیه تحریم ها ایجاد شده جست و جو کرد. به هر حال در شرایط تحریمی مسیر چین برای داد و ستد مالی برای شرکت های واردکننده خودرو هموارتر است.

براساس اخبار رسیده تعدادی نیسان قشقایی نیز در حال حاضر در گمرک کشور حاضر هستند اما هنوز از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی در دسترس متقاضیان قرار نگرفته اند. 

با توجه به علاقمندی متقاضیان ایرانی به محصولات برندهای ژاپنی پیش بینی می شود چنانچه نیسان قشقایی پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار گیرد به سرعت از سوی متقاضیان واجد شرایط خریداری شود.

مدل 2023 قشقایی در حالی هنوز پایش به بازار خودروی کشور باز نشده که شاهد هستیم خودروساز ژاپنی فیس لیفت این خودرو با مدل 2025 را برای بازار اروپا در نظر گرفته است.

به نظر می رسد قیمت مدل جدید نیسان با توجه به آپشن ها و همچنین افزایش قیمت جهانی خودروی دیگر در محدوده 20 هزار یورویی قرار نگیرد، بنابراین این خودروی کراس اوور ژاپنی از دسترس متقاضیان عادی خارج خواهد شد.

بررسی ها نشان می دهد نیسان قصد دارد مدل برقی این خودرو را نیز تولید کند بنابراین پیش بینی می شود با توجه به امکان واردات خودروهای برقی تا سقف 40 هزار یورویی، نیسان قشقایی 2025 یکی از کاندیداهای ورود به بازار خودروی کشور باشد. 

آن طور که اطلاعات منتشر شده نشان می دهد در نیسان قشقایی e-Power از یک موتور سه سیلندر 1.5 لیتر توربوشارژ به علاوه موتور برقی در زیر در موتور خود بهره می برد. این موتور امکان تولید قدرتی معادل 190 اسب بخاری دارد. گشتاور تولیدی این موتور نیز 300 نیوتن متر برآورد می شود.

البته این احتمال وجود دارد که این خودرو از مسیر چین به بازار ایران بیاید و شاهد تغییراتی در آپشن های این خودرو به نسبت مدل اروپایی باشیم.

نیسان قشقایی

نیسان قشقایی مدل 2009 تا 2013 در بازار خودروی کشور موجود است. مدیران این خودروساز ژاپنی سال 2006 از این خودرو رونمایی کردند اما شاهد بودیم که این محصول کراس اوور با تاخیر حدود سه ساله روانه بازار خودروی کشور شد.

قشقایی در خطوط تولید پارس خودرو مونتاژ می شد. همکاری پارس خودرو و نیسان مربوط به سال هایی است که خبری از تحریم صنعت خودروی کشور نبود و شاهد بودیم که شرکت های خودروساز ایرانی به راحتی می توانستند با شرکای خارجی ارتباط گرفته و محصولات آنها را در سبد محصولاتی خود جای دهند. 

انتخاب نام این محصول نیسان از روی نام یکی از ایل های بزرگ کشور در زمان تولید نسل اول آن از رابطه خوب خودروسازان بین المللی با خودروسازان داخلی حکایت می کرد اما به واسطه تحریم ها و دور ماندن شرکت های خودروساز از فضای بین المللی دیگر اتفاق هایی از این دست تکرار نشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید