گزارش اختصاصی «اقتصادنیوز» از بازار بنزین آنلاین

بنزین آنلاین منتفی شد/ رقابت با پمپ بنزین با هزینه گزاف

کدخبر: ۶۴۴۹۶۵
اقتصادنیوز: قیمت بنزین آنلاین به صورت آزاد محاسبه شده و همچنین مبلغی به صورت ثابت برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است .
بنزین آنلاین منتفی شد/ رقابت با پمپ بنزین با هزینه گزاف

به گزارش اقتصادنیوز، بنزین آنلاین این روزها کم و بیش مورد توجه قرار گرفته است و برخی از آن استفاده می کنند، سرویسی که باید بررسی شود که تا چه اندازه در رفع نیاز مردم موفق عمل کرده است.

براساس پیگیری های اقتصادنیوز، قیمت بنزین در فروش محلی این سرویس، بر اساس تعرفه مصوب به ازای هر لیتر بنزین، هزار تومان است و 150 هزار تومان نیز بابت هزینه خدمات در نظر گرفته شده است، با احتساب این اعداد برای 50 لیتر بنزین مبلغی حدود 300 هزار تومان باید هزینه شود، قیمت‌ها بر حسب میزان بنزین دریافتی تغییر کرده و با افزایش سفارش تا حدودی کمتر می‌شود.

بر اساس شرایط مندرج در یکی از سایت های ارائه دهنده بنزین آنلاین، خدمات دهی به دو صورت آنلاین و محلی انجام می‌شود که در سوخت رسانی آنلاین در صورتی که مکان ثبت شده توسط کاربر مناسب سوخت گیری باشد (فضای باز، عدم ایجاد مزاحمت در رفت و آمد و...) خودروی سوخت رسان، تخصیص داده شده و دراسرع وقت به محل مورد نظر مراجعه می کند. اما بر اساس پیگیری اقتصادنیوز این امکان در حال حاضر فعال نیست.

این امکان در حالی در سایت شرکت بنزین آنلاین قرار گرفته است که براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، این سرویس در حال حاضر به دلیل آنچه مشکلات زیرساختی عنوان شده است فعال نیست و کاربران به منظور دریافت بنزین باید خود را به ایستگاه های مشخص شده رسانده یا در صورت نداشتن بنزین کافی جهت تردد، با استفاده از یدک کش به محل های حضور اپراتورها برسند. 

(فایل صوتی مکالمه با اپراتور سایت خدمات بنزین آنلاین)

نکته ای که چرایی ایجاد سیستم ارائه بنزین آنلاین را تا حدود زیادی زیر سوال می برد، چرا که هدف از راه اندازی این سامانه تلاش برای کاهش آلودگی هوا ، ایجاد بستر شهر هوشمند ، کاهش ترددهای مازاد درون شهری و.... اعلام شده است. اما در حال حاضر این شرکت خدمات ویژه خود به شهروندان را غیرفعال کرده همچنین خدمت رسانی را تنها به مناطق خاصی در شمال و غرب تهران محدود کرده است و با توجه به هزینه های اعلام شده و همچنین در دسترس نبودن این جایگاه ها در نقاط پرتردد شهر، فعالیت این جایگاههای اختصاصی چه توجیهی می تواند داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید