دور دنیا

امارات محصول ایرانی را پس زد؛ عربستان نقشه تازه کشید/ بازار آرایش صعودی گرفت

کدخبر: ۶۴۵۰۷۷
اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران قیمت ها روند صعودی را در پیش گرفتند و قیمت ریال عمان دو هزار و 70 تومان افزایش داشت و 160220 تومان ارزش گذاری شد.
امارات محصول ایرانی را پس زد؛ عربستان نقشه تازه کشید/ بازار آرایش صعودی گرفت

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران عصر امروز در حالی شاهد به پایان رسیدن معاملات در مقایسه با روز گذشته است که قیمت‌ها نقطه پایانی بر روند کاهشی روز پیش گذاشته و وارد مسیر افزایشی شدند.

روند افزایشی امروز اما برای همه ارزها یکسان نبود و دینار عراق بار دیگر با از سر گرفتن ثبات، خلاف جریان آب شنا کرده و به مانند روز گذشته معامله شد.

قیمت دینار عراق امروز 17 اردیبهشت 1403

امروز در بازار قیمت دینار عراق نسبت به روز گذشته ثبات را در پیش گرفته است و عصر امروز 46 تومان نرخ گذاری و خرید و فروش شد.

آخرین نرخ ریال عمان

قیمت ریال عمان در حالی امروز را سپری کرد و به پایان رساند که در مقایسه با شیب نزولی روز گذشته، دو هزار و 70 تومان افزایش داشته است. هر ریال عصر امروز به کانال صعودی بازگشت و 160220 تومان ارزش گذاری شد.

نرخ برابری ریال عمان و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 2.6 رسیده است.

ریال عمان

قیمت رینگیت مالزی امروز

شرق آسیا هم امروز شاهد روند صعودی قیمت ارز در مقایسه با روز گذشته بود و هر رینگیت مالزی معاملات را در شرایطی به پایان رساند که 12990 تومان قیمت گذاری و خرید و فروش شد تا رشد ارزش 190 تومانی داشته باشد.

امروز اما مردم مالزی شاهد انتشار خبری غیرمنتظره بودند و آن هم خرید جایگاه های سوخت این کشور توسط عربستان سعودی بود. براساس گزارش رویترز، شرکت آرامکوی عربستان در حال مذاکره با شرکت نفتی شل است تا جایگاه‌های سوخت در مالزی را به قیمت بیش از یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کند.

یکی از منابع آگاه به رویترز گفت که مذاکرات در اواخر سال ۲۰۲۳ آغاز شده و توافق ممکن است در ماه‌های آینده نهایی شود.  مبلغ احتمالی توافق بین آرامکو و شل را تقریبا ۴ الی ۵ میلیارد رینگیت معادل ۸۴۴ میلیون تا ۱.۰۶ میلیارد دلار تخمین زدند.

طبق داده‌های تارنمای شرکت شل، این غول نفتی حدود ۹۵۰ جایگاه سوخت در سراسر مالزی دارد درحالیکه فقط شرکت دولتی پتروناس است که شبکه بزرگتری از شل در این کشور جنوب شرقی آسیا را داراست.

نرخ امروز بات تایلند در بازار

معاملات بازار ارز امروز برای بات تایلند به شکلی سپری شد که به مانند ارزهای مرور شده روند صعودی را در پیش گرفت و 1673 تومان معامله شد. هر بات نسبت به روز پیش 23 تومان گران شده است.

بات تایلند

قیمت لیر ترکیه امروز

امروز معامله گران شاهد روند افزایشی قیمت لیر ترکیه در مقایسه با عصر روز یکشنبه 16 شهریور هستند، هر لیر در حالی امروز را تمام کرد که 40 تومان گران و 1925 تومان قیمت گذاری شد.

نرخ برابری لیر ترکیه و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 0.031 رسیده است.

آخرین نرخ منات آذربایجان

منات آذربایجان هم امروز در جریان مبادلات ارزی بازار تهران روندی جز افزایش را برای خود متصور ندید تا نسبت به روز گذشته 500 تومان گران شده باشد. هر منات عصر امروز 36180 تومان خرید و فروش شد.

قیمت امروز درام ارمنستان

امروز همچنین قیمت درام ارمنستان هم سیر صعودی را دنبال کرد و روز را در شرایطی سپری کرد و به پایان رساند که دو تومان گران و 159 تومان ارزش گذاری شد.

آخرین قیمت درهم امارات

درهم امارات هم در حالی امروز در بازار ارز تهران خرید و فروش شد که خلاف سیر کاهشی روز گذشته قدم در مسیر افزایش گذاشت و با تجربه رشد 234 تومانی، 16828 تومان قیمت خورد.

اما نام امارات امروز در رسانه های ایران و جهان با یک موضوع دیگر گره خورده بود و آن هم دست رد این کشور عربی به یک محصول ایرانی بود. براساس آنچه خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است، یک تولیدکننده سیمان از ممنوعیت واردات سیمان ایران به امارات خبر داد و اعلام کرد: «ارزان فروشی سیمان صادراتی باعث شد بعد از عراق، کشور امارات عربی متحده نیز واردات سیمان و کلینکر از ایران را به استناد قوانین ضد دامپینگ با گذاشتن تعرفه گمرکی ۶۷ درصدی عملاً ممنوع نماید.»

ابراهیم غلام زاده با اشاره به اینکه متأسفانه با سیاست گذاری‌های اشتباه در بازار صادراتی عراق باعث از دست رفتن این بازار بزرگ شده‌ایم، گفت: «در حال حاضر علاوه بر کشور امارات، سایر کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس همچون کویت و عمان نیز در صدد اعمال محدودیت به استناد قوانین ضد دامپینگ هستند.»

قیمت درهم امارات

قیمت لاری گرجستان در بازار

در نهایت امروز برای لاری گرجستان هم سرنوشتی جز افزایش متصور نبود و هر لاری عصر روز دوشنبه و در پایان فعالیت بازار ارز 320 تومان گران و 23200 تومان خرید و فروش شد.

خلاصه معاملات امروز بازار ارز تهران حکایت از روند صعودی قیمت ها خلاف سیر کاهشی روزهای گذشته دارد و امروز هم طبق روال همیشه ریال عمان بیشترین میزان افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرد و کمترین میزان رشد ارزش را هم درام ارمنستان داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید