نیم قرن با اقتصاد ایران؛ 20 اردیبهشت

1500 «بی‌ام‌و» در راه ایران

کدخبر: ۶۴۵۱۱۲
اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.
1500 «بی‌ام‌و» در راه ایران

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آنها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چراهای وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش ها و تصمیم گیری ها در دهه های گذشته است. امسال در این پروژه سال های 1394،1384،1374،1364،1354 از هر دهه انتخاب شده است.

در سال 1403، اقتصادنیوز در «نیم‌قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان تقدیم مخاطبان می‌شود.

20 اردیبهشت 1354؛ شاه: ادامه تورم و کاهش ارزش بهای نفت غیرقابل‌تحمل است

شاهنشاه در مراسم امضای اعلامیه مشترک ایران و ونزوئلا در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت فرمودند و به سوالات خبرنگاران ونزوئلایی پاسخ دادند.

شاهنشاه فرمودند: برای شرکت‌های نفتی به مراتب بهتر است که صرفا مشتری باشند و گرفتن حق امتیاز همیشه آنها را در معرض تنفر کشور و ملت مربوط قرار می‌دهد.

رهبر ایران همچنین فرمودند که در یک سال تا 18 ماه گذشته قدرت خرید و درآمد صادرکنندگان نفت بیش از 30 درصد کاهش یافته و این وضعی غیرقابل‌تحمل است که نمی‌تواند ادامه یابد.

شاهنشاه افزودند: اوپک این موضوع را در ماه سپتامبر مورد مذاکره قرار خواهد داد و تدابیر لازم جهت حفظ منافع خود که همان قدرت خرید بهای نفت است، اتخاذ خواهد کرد.

20  اردیبهشت 1384؛ یک فوریت لایحه استفاده از منابع مالی خارجی را تصویب کرد

لایحه «استفاده از منابع مالی خارجی» با پیشنهاد یک فوریت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و در پی تصویب این پیشنهاد نمایندگان موافقت کردند که این لایحه حداکثر تا یک ماه دیگر در دستورکار جلسه علنی قرار گیرد.

در لایحه بودجه امسال کشور قراردادهای «فاینانس» به‌دلیل ماهیت ربوی آن در شورای نگهبان رد شد و تصویب این لایحه می‌تواند استفاده از سرمایه‌های خارجی را در چارچوب قانون نهادینه کند.

1500 خودروی «بی‌ام‌و» در راه ایران

پیش‌بینی می‌شود، فروش خودروی «بی‌ام‌و» به ایران از 350 دستگاه در سال گذشته به 1500 دستگاه در سال‌جاری افزایش یابد.

«هلموت پانک» مدیر اجرایی شرکت خودروسازی «بی‌ام‌و» افزود: در پی افزایش قیمت نفت و پیش‌بینی تداوم این افزایش در سال آینده، شرکت خودروسازی «بی‌ام‌و» آلمان در سال‌جاری میلادی 13 هزار خودرو به 3 کشور ایران، عربستان سعودی و امارات متحده عربی خواهد فروخت.

وی با اشاره به فروش 300 هزار دلاری این خودرو در ایران گفت: ایران که دومین تولیدکننده بزرگ نفت در خاورمیانه محسوب می شود.

سال گذشته برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی واردات خودروهای خارجی را آزاد کرد.

هلموت پانک تصریح کرد: ایران قابلیت رشد بالایی را برای تقاضای خودروی «بی‌ام‌و» طی چند سال آینده دارد و فروش چندین هزار واحدی را به این کشور پیش‌بینی می‌کنیم.

20 اردیبهشت 1394؛ لیزینگ مسکن در انتظار مجوز بانک مرکزی

در حالی که برخی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به نقل از معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از صدور مجوز لیزینگ مسکن خبر دادند، حامد مظاهریان با تکذیب این خبر گفت: همچنان در انتظار مجوز نهایی بانک مرکزی در این خصوص هستیم.

مظاهرین با بیان اینکه هنوز مجوز نهایی لیزینگ مسکن صادر نشده است، خاطرنشان کرد: کلیات لیزینگ مسکن مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفته اما همچنان منتظر توافق نهایی و آیین‌نامه‌های اجرایی هستیم که باید ازسوی بانک مرکزی به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی