این خودروها مصرف بنزین را نصف می‌کنند

کدخبر: ۶۴۵۱۶۳
اقتصادنیوز: بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران با توجه به رشد خودرو‌های الکتریکی در چین و آمریکا رشد تقاضای بنزین در سال جاری کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند.
این خودروها مصرف بنزین را نصف می‌کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته تحلیلگران رشد تقاضای جهانی بنزین در سال ۲۰۲۴ ممکن است به نصف کاهش پیدا کند و حاشیه سود صنعت پالایشگاهی در نیمه دوم سال را کاهش دهد. این موضوع ناشی از تغییرات و اقبال به سمت خودرو‌های برقی در چین و آمریکا است که در سال‌های گذشته فروش آنها رو به افزایش بوده است.

به نقل از رویترز، تقاضای سوخت ۳۴۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت و در مجموع سالانه به ۲۶.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که کمترین رشد از سال ۲۰۲۰ محسوب می شود. سال گذشته رشد مصرف ۷۰۰ هزار بشکه در روز ثبت شده بود.

همچنین تحلیلگران با اشاره به اینکه فروش وسایل نقلیه الکتریکی در ایالات متحده و چین در حال افزایش است پیش بینی کرده اند که تقاضای چین در سال جاری تنها ۱۰۰ هزار بشکه در روز رشد خواهد کرد که دلیل آن افزایش استقبال از خودرو‌های الکتریکی است. به معنای دیگر انتظار می‌رود تقاضای بنزین در سال جاری ۱.۷ درصد یا حدود ۳ میلیون تن افزایش یابد و به ۱۸۲ میلیون تن برسد.

خبر مرتبط
این خودروها ارزان شدند/ ساینا و پژو 207؛ لیدر کاهشی‌ها+ جدول قیمت

اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی امروز شاهد نوسانات قیمتی مختلفی بود. در حالی که برخی از خودروهای پرطرفدار با کاهش قیمت روبرو شدند، برخی دیگر افزایش قیمت را تجربه کردند و گروهی نیز بدون تغییر قیمت باقی ماندند.

 آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده که انتظار می‌رود کشور چین که زمانی محرک تقاضای بنزین در جهان بود، بیش از نیمی از کل فروش خودرو‌های الکتریکی در سال جاری را به خود اختصاص دهد. این آژانس همچنین تخمین می‌زند از آنجایی که کاهش قیمت‌ها باعث افزایش تقاضا می‌شود، سهم خودرو‌های الکتریکی فروخته شده در سال جاری می‌تواند به ۴۵ درصد در چین، حدود ۲۵ درصد در اروپا و بیش از ۱۱ درصد در ایالات متحده برسد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی