نرخ خدمات آتش‌نشانی گران شد

کدخبر: ۶۴۵۲۱۱
اقتصادنیوز: اعضای شورای شهر تهران لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران را بررسی و تصویب کردند.
نرخ خدمات آتش‌نشانی گران شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خود بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران را روی میز بررسی قرار دادند و مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای شهر در تشریح جزئیات این لایحه با بیان اینکه در این لایحه به نوعی افزایش قیمت‌های سنواتی را پیشنهاد دادند که شامل سه موضوع است گفت: افزایش بها در مورد خدمات کارشناسی فنی و آموزشی درصدی افزایش بها داشته اما نکته قابل بحث این است که در این بخش سازمان آتش نشانی به دعوت نهادهای مختلف آموزش می‌دهد و ممکن است در صحنه‌های فیلمبرداری فیلم خواستار استقرار آتش نشانی باشند که در این حوزه افزایش ۲۵ درصد درخواست کردند اما شورای شهر با بررسی به این نتیجه رسید که چون این خدمات الزامی نیست، این افزایش ۳۵ درصد در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
طرح جدید مجلس برای جلوگیری از افزایش اجاره‌بها + فیلم

اقتصادنیوز: مجلس طرحی را برای جلوگیری از رشد بی‌رویه نرخ اجاره طراحی کرده است. آنطور که طراحان آن می‌گویند: این طرح با الگوها و نقشه‌های قبلی که برای بازار اجاره پیش‌بینی و اجرایی شده، تفاوت‌های اساسی دارد.

وی افزود: همچنین در حوزه تعیین بهای خدمات کارشناسی و فنی، سامانه هوشمند اطفای حریق و مانیتورینگ که یک ماهی است سیستم مانیتورینگ دوباره فعال شده که با افزایش ۳۵ درصد در  کمیسیون موافقت کردیم. همچنین خدمات فنی، ایمنی و آتش نشانی که مشمول ارئه خدماتی همچون بررسی علل حادثه، نرخ بهای طراحی سیستم‌های اطفای حریق، نرخ بهای کارشناسی و آموزشی و...  می‌شود، به ۳۵ درصد افزایش بهای خدمات، در کمیسیون تصویب شد.

اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون خدمات شهری به افزایش بهای خدمات آتش نشانی در سه حوزه یاد شده، در سال جدید رای مثبت دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی