سردخانه‌ها پر شدند/ الزام برای صادرات 200 هزار تن سیب و پرتقال

کدخبر: ۶۴۵۳۹۰
اقتصادنیوز: نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: با توجه به موجودی سیب درختی و پرتقال در سردخانه‌ها، تا یک ماه آینده حداقل ۲۰۰ هزار تن سیب و پرتقال باید صادر شود.
 سردخانه‌ها پر شدند/ الزام برای صادرات 200 هزار تن سیب و پرتقال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی شادلو گفت: با توجه به بارش‌های مناسب در فصل بهار، تا حدودی کسری‌های اخیر جبران شد. هرچند بارش‌های تگرگ دربرخی مناطق بواسطه آنکه کمک به سیل کرد، خساراتی به همراه داشت.

به گفته او، گرچه برآورد دقیقی نمی‌توان از میزان تولید محصولات باغی نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل شرایط اقلیمی داشت، اما پیش بینی می‌شود که تولید ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

شادلو درباره آخرین وضعیت ذخیره سیب و پرتقال افزود: علی رغم رفع محدودیت‌ها و روان سازی صادرات، اما هنوز ذخایر بیش از مصرف یک ماه آینده است.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: با وجود آنکه بار‌ها اعلام کردیم که میزان ذخایر سیب و پرتقال بیش از نیاز کشور است و ممنوعیت یکباره صادرات آسیب جدی به تولید می‌زند، اما این امر صورت گرفت و در نهایت منجر به کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی صادرات نسبت به سال گذشته شد.

او گفت: با توجه به موجودی ذخایر سیب درختی و پرتقال در سردخانه ها، تا یک ماه آینده حداقل ۱۰۰ هزار تن سیب و ۱۰۰ هزار تن پرتقال باید صادر شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی