علت کم رنگ شدن صدای کارگران و بازنشستگان در مجلس یازدهم چه بود؟

کدخبر: ۶۴۵۵۷۷
آن‌طورکه از شواهد برمی‌آید، جامعه کارگری از روندی که در سال‌های اخیر در موضوعات مرتبط با این جامعه وجود داشته است، ناراضی‌اند.
علت کم رنگ شدن صدای کارگران و بازنشستگان در مجلس یازدهم چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه شرق نوشت: حالا یک عضو جامعه کارگری از نقاط ضعف و نمره ضعیف مجلس یازدهم بحث به میان آورده است.

یک عضو این جامعه با انتقاد از روند موجود گفته است: در دوره‌های اخیر مجلس به‌مرور شاهد کم‌رنگ‌شدن صدای کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی بودیم. نفراتی که در فضای دفاع حقوق محرومان در مجلس فعالیت می‌کنند و حامی بازنشستگان و کارگران هستند، رفته‌رفته کمتر شدند.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران افزود: بازنشستگانی که پس از 30 سال کار می‌خواهند آسودگی نسبی داشته باشند، صدای واحد و منسجم و پرتعدادی در مجلس ندارند. ما اکنون به اندازه انگشتان یک دست نماینده پیگیر حقوق کارگر و بازنشسته در مجلس ۲۹۰‌نفره نداریم و این یک نقطه ضعف است. فقدان این صدا در مجلس انگیزه اصلی حضور بنده در این دوره از انتخابات مجلس بود.

او تأکید کرد: هم از جنبه قانون‌گذاری و هم از نظر نظارت بر حسن اجرای قوانین، دستگاه‌ها و کمیسیون‌هایی در مجلس فعال هستند که گاه در حد یک طرح سؤال از مسئولان نیز پیشروی نکردند. ما گاهی در حد اخطار و تذکر نیز اقدامی از سوی برخی نمایندگان نمی‌دیدیم. در دل این مجلس با وجود اینکه نام مجلس انقلابی را بر خود نهاده است و در حوزه‌های دیگر اقدامات خیلی خوبی انجام داده است، کمتر دغدغه جامعه کارگری را مشاهده می‌کنیم و این یک نقطه ضعف برای دوره قبلی مجلس محسوب می‌شد. ما نتیجه این نقطه ضعف را امروز در سفره کارگران و محرومان و بازنشستگان خود به‌وضوح مشاهده می‌کنیم و نمره ضعیفی در این بخش داریم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید