پرورش گاو بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داد

کدخبر: ۶۴۵۹۹۳
اقتصادنیوز: در اسفند ۱۴۰۲ بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۸۰.۷ درصد مربوط به گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۶.۰ درصد مربوط به گروه «سبزیجات و حبوبات» بود.
پرورش گاو بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر اساس آمار مرکز آمار ایران، در اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش «زراعت، باغداری و دامداری سنتی» ۱۳۷۵.۷ است که نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۱.۹ درصد افزایش داشته‌است. در این ماه شاخص ۱۲ ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) با رشد ۳۸.۱ درصد مواجه بوده‌است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در اسفند ماه ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۱.۹ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴۸.۲ درصد)، ۶.۳ واحد درصد کاهش داشته‌است. در این ماه بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۸۰.۷ درصد مربوط به گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۶.۰ درصد مربوط به گروه «سبزیجات و حبوبات» بوده و همچنین در این ماه گروه «غلات» با تورم ۶.۰- درصدی مواجه بوده‌است.

کاهش تورم سالانه

در اسفند ماه ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی در ۱۲ منتهی به اسفند ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۸.۱ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳۹.۲ درصد)، ۱.۱ واحد درصد کاهش داشته‌است. در این ماه بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه «پرورش گوسفند و بره سنتی» با ۱۳۰.۵ درصد و کمترین تورم سالانه مربوطه به گروه «غلات» با ۹.۳ درصد است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید