بایدن صادرات چین را هدف قرار داد/ تشدید جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن

کدخبر: ۶۴۶۰۳۹
اقتصادنیوز: گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت بایدن طی روزهای آینده از بسته تعرفه‌ جدید علیه صادرات چین، رونمایی می‌کند؛ اقدامی که می‌تواند به جنگ تجاری مجدد واشنگتن و پکن منجر شود.
بایدن صادرات چین را هدف قرار داد/ تشدید جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،‌ دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در مسیر اتخاذ یک تصمیم اساسی و چشمگیر درباره اعمال تعرفه بر محصولات صادراتی چین در روزهای آینده است. این تصمیم شامل هدف قرار دادن بخش‌های استراتژیک و اصلی با تعرفه‌های جدید است، اما با برنامه دونالد ترامپ - رئیس‌جمهور پیشین آمریکا - برای وضع تعرفه بر طیف وسیعی از کالاهای چین، تفاوت دارد.

به نوشته بلومبرگ، روزنامه وال‌استریت ژورنال در روز جمعه (21 اردیبهشت) گزارش داد که انتظار می‌رود تعرفه بر خودروهای الکتریکی چین با افزایش چهار برابری از حدود 25 درصد به 100 درصد برسد. همچنین قرار است 2/5 درصد عوارض اضافی بر تمام خودروهایی که وارد آمریکا می‌شود، اعمال شود.

هدف تعرفه‌ها، کدام صنایع است؟

تعرفه‌های جدید و بالاتر آمریکا بر صنایع کلیدی شامل خودروهای الکتریکی،‌ باتری خودروهای الکتریکی و پنل‌های خورشیدی تمرکز دارد. این انتظار وجود دارد که بخش قابل توجهی از تعرفه‌های موجود بر کالاهای چینی، همچنان پا برجا باقی بماند. طبق اعلام منابع به بلومبرگ، دولت آمریکا این تصمیم را در روز سه‌شنبه (25 اردیبهشت) اعلام خواهد کرد.

مشروح این گزارش را در اکوایران با عنوان جریمه مالیاتی بانک‌هایی که وام مسکن ندادند، چقدر است؟ بخوانید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی