آخرین وضعیت تولید برق در کشور/ تابستان امساال خاموشی داریم؟

کدخبر: ۶۴۷۴۶۷
نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد که در تابستان پیش رو نیز باید بحث مدیریت مصرف با جدیت دنبال شود و تلاش کنیم تا خاموشی‌ها هم در بخش خانگی و هم در بخش صنایع به حداقل برسد.
آخرین وضعیت تولید برق در کشور/ تابستان امساال خاموشی داریم؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد مرادی درباره اقدامات انجام شده برای مدیریت خاموشی ها در فصل تابستان، با بیان اینکه تاکید ما همواره این بوده تا جلوی ناترازی انرژی گرفته شود، اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس پیش بینی کرد تا دولت سالی ۱۰ هزار مگاوات تولید برق را افزایش دهد تا ظرف  ۴ سال بالغ بر ۴۰ هزار مگاوات تولید برق افزایش یابد. از سوی دیگر در کنار افزایش تولید باید به فرهنگ سازی در زمینه مصرف برق نیز پرداخته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز برخی از نیروگاه‌های ما قدیمی و فرسوده هستند و دچار خوردگی شده اند، گفت: بعضا برای مدیریت خاموشی ها شاهد هستیم که به سمت صنایع رفته و در این بخش خاموشی داریم که این امر به تولید آسیب وارد می کند که باید با تدبیر، خاموشی‌ها به حداقل برسد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، صرفه جویی در مصرف را مولفه مهمی در مدیریت انرژی ذکر و تصریح کرد: از سوی دیگر باید به سمت انرژی های تجدیدپذیر گام برداشت.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: در تابستان پیش رو نیز باید بحث مدیریت مصرف با جدیت دنبال شود. لازم است تدبیر و تلاش کنیم تا خاموشی‌ها هم در بخش خانگی و هم در بخش صنایع به حداقل برسد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی