خبر مهم وزیر راه درباره تعیین سقف افزایش اجاره‌بها

کدخبر: ۶۴۹۲۹۴
اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی گفت: تعیین سقف افزایش اجاره‌بها به شورای مسکن استان‌ها واگذار شد.
خبر مهم وزیر راه درباره تعیین سقف افزایش اجاره‌بها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسیر شهید آیت‌الله رییسی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود، گفت: تعیین سقف افزایش اجاره‌بها به شورای مسکن استان‌ها واگذار شد.

مهرداد بذرپاش با یادآوری در حال ساخت بودن 2.6 میلیون واحد نهضت ملی مسکن، اظهار کرد:  طی هفته جاری 60 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می‌رسد  که نشان می‌دهد راه و مسیر شهید آیت‌الله رئیسی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود.

خبر مرتبط
قیمت دلاری مسکن در ایران پایین‌تر است؟

اقتصادنیوز: برخی فعالان اقتصادی، قیمت دلاری برای مسکن در نظر می‌گیرند و مدعی هستند در بسیاری از سال‌ها قیمت دلاری مسکن در شهر تهران کمتر از برخی از شهرهای مهم دنیا است.

وی از صدور  277 هزار پروانه در بافت فرسوه خبر داد و با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها، افزود:به شورای مسکن استان ها اختیار داده شد که سقف اجاره‌بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آنها داده شود. بر این اساس شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

وی یادآور شد: طبق اعلام رئیس بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: بحث تامین مالی یکی از گلوگاه‌های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که 100 هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه 1403 دیده شد و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تامین و به پروژه‌های نهضت ملی مسکن تزریق شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی