فوری/ فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت تصویب شد

کدخبر: ۶۴۹۴۶۰
اقتصادنیوز: وزیر بهداشت با بیان اینکه برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته‌های مهم رئیس‌جمهور شهید بود، گفت: فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت تصویب شد.
فوری/ فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت تصویب شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بهرام عین‌اللهی در آیین افتتاح بیمارستان کودکان فوق تخصصی کودکان اکباتان همدان‌ با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رییسی و هیات همراه، اظهار داشت: قرار بود به همراه رییس جمهور برای افتتاح این بیمارستان به همدان سفر کنیم اما با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه امور کشور با قوت، این بیمارستان را افتتاح کردیم.

وزیر بهداشت از وطن دوستی، انقلابی و جهادی بودن، تسلط بر علوم و دانش روز، ولایت پذیری و توجه ویژه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، تسلط به دیپلماسی، خستگی ناپذیری، مبارزه با فساد، مردمی بودن و توجه ویژه به محرومان، تدین، تواضع و عدالت محوری به عنوان بخشی از خصوصیات شهید آیت الله رییسی یاد کرد.

عین‌اللهی به اضافه شدن 16 هزار تخت بیمارستانی ظرفیت معادل 13 درصد کل تخت های بیمارستانی در دولت مردمی اشاره و خاطرنشان کرد: تا پایان دولت هر هفته چندین پروژه بزرگ درمانی در پویش «تعالی سلامت، استمرار خدمت» افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت کودکان در مسائل دینی و انسانی، گفت: هر جا که به اطفال ظلم شده، قلب‌ها تکان خورده و اخیرا کشتار بی‌رحمانه کودکان بی‌دفاع غزه، دنیا را تکان داد اما در دولت مردمی توجه ویژه‌ای به سلامت کودکان و در این دولت، 4 بیمارستان تخصصی اطفال در کشور از جمله در تهران، بابل، بندرعباس و همدان افتتاح شد که بی‌نظیر است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر درمان اطفال به خوبی انجام شود، سلامت آینده کشور تامین می شود و بیماران پس از درمان می‌توانند تا چندین دهه، عمر با کیفیت داشته باشند. با دستور آیت الله رییسی، درمان کودکان زیر 7 سال در بیمارستانهای دولتی کشور رایگان شد و نتایج اقدامات دولت در حوزه سلامت کودکان، در آینده مشخص می‌شود.

عین‌اللهی با اشاره به اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از 15 سال در دولت سیزدهم، گفت: تلاش زیادی برای تصویب فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت در دولت و مجلس انجام شد که در مجمع تشخیص مصلحت، مورد بحث قرار گرفته بود که دیروز به همراه دکتر رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به آنجا رفتیم و استدلال‌های لازم را کردیم و مورد موافقت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته‌های مهم رییس جمهور شهید بود که مورد تایید مجلس و سازمان برنامه و بودجه هم قرار گرفته است که در آینده نزدیک به کارکنان نظام سلامت پرداخت می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی