نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۴ خرداد

پاکستان میزان خرید نفت از ایران را تا دو برابر افزایش می‌دهد

کدخبر: ۶۵۰۹۷۹
اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.
پاکستان میزان خرید نفت از ایران را تا دو برابر افزایش می‌دهد

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آنها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چراهای وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش ها و تصمیم گیری ها در دهه های گذشته است. امسال در این پروژه سال های 1394،1384،1374،1364،1354 از هر دهه انتخاب شده است.

در سال 1403، اقتصادنیوز در «نیم‌قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان تقدیم مخاطبان می‌شود.

14 خرداد 1354؛ وزارت مسکن 27 هزار واحد مسکونی می‌سازد

براساس آخرین تغییراتی که در طرح‌های ساختمانی وزارت مسکن و شهرسازی داده شد، این وزارتخانه 26 هزار و 700 واحد مسکونی در سال‌جاری می‌سازد.

هم‌اکنون ساخت قسمت عمده‌ای از این واحدها شروع شده و پیشرفت عملیات ساختمانی ر نیم قرن 030314 وزانه در دفتر مخصوصی که به همین مناسبت مفتوح شده است، پیگیری و کنترل می‌شود.

وزارت مسکن و شهرسازی هم‌اکنون مقدمات کارهای ساختمانی 22 هزار واحد مسکونی جدید را در دست بررسی و اقدام دارد.

واحدهای مسکونی که به وسیله وزارت مسکن و شهرسازی ساخته می‌شود، ‌به شکل خانه‌های سازمانی کارگران، خانه‌های سازمانی کارمندان، خانه‌های سازمانی معلمین و مجتمع‌های مسکونی در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

فروش مجتمع‌های مسکونی از طریق انتشار اوراق پس‌انداز مسکن صورت می‌گیرد و علاقه‌مندان با خرید اوراق پس‌انداز مسکن تا 25 درصد ارزش واحد مسکونی می‌توانند اقدام به تهیه مسکن کنند.

بانک‌ها پول چک بی‌محل را می‌پردازند

چک‌های صادره عمده بانک‌هایی که طبق قوانین ایران در داخل یا خارج کشور دایر شده یا می‌شوند، در حکم اسناد لازم‌الاجرا است و دارنده چک در صورت مراجعه به بانک و عدم‌پرداخت تمام یا قسمتی از وجه آن به علت نبودن محل و یا به هر علت دیگری که منتهی به برگشت چک و عدم پرداخت گردد، ‌می‌تواند طبق قوانین و آیین‌نامه‌های مربوط به اجرای اسناد رسمی وجه چک یا باقی‌مانده آن را از صادرکننده وصول نماید.

برای صدور اجرائیه دارنده چک باید عین چک و گواهی‌نامه مذکور دو ماده 5 را به اجرای ثبت اسناد محل تسلیم نماید. اجرای ثبت در صورتی دستور اجرا صادر می کند که مطابقت امضای چک با امضای صادرکننده از طرف بانک گواهی شده باشد. دارنده چک اعم است از کسی که چک در وجه او صادر گردیده یا به نام او ظهرنویسی شده یا حامل چک (در مورد چک‌های در وجه حامل) یا قائم‌مقام قانونی آنان.

14 خرداد 1364؛ پاکستان میزان خرید نفت از ایران را تا دو برابر افزایش می‌دهد

ضیاء‌الحق، رئیس‌جمهور پاکستان در دیدار با یکی از نمایندگان مجلس این کشور روابط ایران و پاکستان را بسیار نزدیک و برادرانه خواند و گفت: روابط ایران و پاکستان توسعه خواهد یافت.

ضیاء‌الحق در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس در مورد ایران گفت: دولت پاکستان بر میزان واردات نفت از ایران افزوده است و تصمیم دارد میزان کنونی واردات روزانه خود را از ایران که هم‌اکنون به روزانه 10 هزار بشکه می‌رسد تا دو برابر افزایش دهد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی