گزارش «اقتصادنیوز» از بازار دلار

جانب احتیاط در بازار ارز تهران/ دلار بر سر دو راهی/ پیش بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۶ خرداد

کدخبر: ۶۵۱۴۲۴
اقتصادنیوز: امروز بازار ارز تهران بر سر دو راهی قرار دارد و معامله گران چشم انتظار دو اتفاق سیاسی هستند که هر کدام سرنوشت متفاوتی را برای دلار رقم خواهد زد.
جانب احتیاط در بازار ارز تهران/ دلار بر سر دو راهی/ پیش بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۶ خرداد

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران که این هفته به حالت نیمه تعطیل درآمده است، در حالی پس از تعطیلات میان هفته آغاز به کار خواهد کرد که معامله‌گران جانب احتیاط را در پیش گرفته‌اند و منتظر اخبار سیاسی هستند.

به عقیده فعالان بازار، نتیجه نشست امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره صدور قطعنامه علیه ایران بسیار مهم است و در صورت صدور قطعنامه، بازار سمت و سوی افزایشی را گرفته و پا در مسیر صعود قیمت خواهد گذاشت.

گروهی دیگر از معامله گران هم چشم انتظار تصمیم حماس درباره آتش بس پیشنهادی جو بایدن برای جنگ غزه نشسته اند و تصور می کنند در صورت موافقت حماس با مفاد این آتش بس، جناح کاهشی بازار ارز تقویت خواهد شد.

این در حالیست که بازار ارز و سکه پیش از آغاز تعطیلات، یک پله رشد کرد و دلار هرات با افزایش یک کانالی وارد 59 هزار تومان شد؛ امری که از تعطیل بودن بازار در روز برگزاری نشست شورای حکام نشات گرفت. برخی از معامله گران هم با اشاره به این موضوع که بازار ارز و سکه تا شنبه هفته آینده تسویه ندارد و ریسک احتمال صدور قطعنامه در نشست شورای حکام وجود دارد معتقد بودند که بازار برای کم کردن این ریسک بالا آمده است.

اما این روند در معاملات پشت خطی تغییر کرد و قیمت دلار هرات که در کانال 59 هزار تومان پیشروی کرده بود، عقبگرد قابل توجهی داشت و ضمن بازگشت به 58 هزار تومان و در لحظه تدوین این گزارش با نرخ 58 هزار و 870 تومانی به فروش رسید.

برآیند کلی معامله گران از روند امروز بازار ارز تهران حکایت از آن دارد که در صورت عدم صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام که با وجود عدم حمایت آمریکا، امری محتمل است، به دلیل موعد نزدیک انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شاهد نوسان محسوسی در بازار نخواهیم بود و معاملات روند آرامی را طی خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی