افتتاح طرح احیای یک سایت خودروسازی در کشور+جزییات

کدخبر: ۶۵۱۶۴۸
اقتصادنیوز : طرح احیای سایت خودروسازی بروجرد روز پنجشنبه با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
افتتاح طرح احیای یک سایت خودروسازی در کشور+جزییات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در حاشیه افتتاح این طرح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام تجهیزات این خط تولید توسط متخصصان داخلی ساخته شده و امروز افتتاح می شود.

خبر مرتبط
بازار سرد خودرو در ماه داغ

بازار خودرو در فروردین امسال، به‌خصوص نیمه دوم، تحت‌تاثیر مسائل مختلف، به‌ویژه رشد انتظارات تورمی و قیمت ارز، روزهای گرانی را تجربه کرد.

بهمن جعفری با اشاره به اینکه طرح خودروسازی بروجرد سال ۱۴۰۲ با ظرفیت ۶ دستگاه خودرو در ساعت احیا شد، بیان کرد: با افتتاح این خط تولید ظرفیت تولید خودرو به ۱۲ دستگاه در ساعت خواهد رسید و سال آینده نیز یک دستگاه دیگر به محصولات تولیدی این شرکت اضافه می شود.

وی ادامه داد: اکنون ۲ مدل خودرو در سایت شرکت خودروسازی فردا موتورز بروجرد تولید می شود.

کارخانه خودروسازی بروجرد یکی از واحدهای تعطیل شهرستان بود که با عزم جدی دولت سیزدهم، احیا و فعالیت دوباره خود را آغاز کرد.

فعالیت کارخانه زاگرس خودرو بروجرد از سال ۱۳۷۷ در شهر اشترینان بروجرد با همکاری شرکت پروتون مالزی آغاز شد که نخستین محصول این شرکت سال ۱۳۸۱ وارد بازار شد ولی این واحد تولیدی و صنعتی به دلایل متعدد نتوانست روند تولید خود را ادامه دهد و در سال ۱۳۹۵ امتیاز آن به مجموعه خودروسازی عظیم خودرو واگذار شد، روند تولید در این کارخانه نیز نتوانست تداوم داشته باشد، در سال ۱۴۰۱ احیای مجدد این واحد تولیدی خودرو در دولت سیزدهم به شرکت فردا موتورز سپرده شد.

ابوطالب شفقت استاندار لرستان، مسلم مرادی فرماندار بروجرد، نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان شهرستانی و استانی علی آبادی وزیرصمت را در این بازدیدها همراهی کردند.

بازدید از کارخانجات نساجی بروجرد، بازدید ازکارخانه خودرو سازی فرداموتورز و افتتاح خط جوش و کلنگ زنی طرح توسعه این واحد، بازدید از داروسازی اکسیر،افتتاح شرکت پلاستیک کاران زاگرس، بازدید ازشرکت فولادپاسارگاد ونشست بافعالان اقتصادی شهرستان از برنامه های سفر یک روزه وزیرصمت به شهرستان بروجرد است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی