چین در اردیبهشت چند بشکه نفت از ایران خرید؟

کدخبر: ۶۵۲۰۱۶
اقتصادنیوز :چین در اردیبهشت امسال ۱.۵۴۰ میلیون بشکه نفت از ایران خرید که بالاترین رقم از ماه اکتبر است.
چین در اردیبهشت چند بشکه نفت از ایران خرید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، واردات نفت چین از ایران در ماه می به علت بهبود حاشیه سود پالایشگاهی به بالاترین رقم در 7 ماه گذشته رسیده است.آمارهای موسسه رهیابی محموله‌های نفتی، کپلر نشان می‌دهد که پکن در ماه گذشته میلادی 1.54 میلیون بشکه در روز نفت ایران را وارد کرده است که بالاترین میزان از ماه اکتبر به شمار می‌رود.

خرید نفت پین
بیش از نیمی از این محموله‌ها به چینگ‌دائو در استان شاندونگ در شرق چین ارسال شده که بیشتر پالایشگاه‌های مستقل این کشور در آنجا مستقر هستند. پالایشگاه‌های مستقل چین که به «تی‌پات» معروفند، امسال با حاشیه‌های سودهی ضعیف برای تولید سوخت مواجه بودند که سبب شد تا فعالیت‌های خود را کاهش دهند. این پالایشگاه‌ها یک چهارم کل ظرفیت پالایشی چین را تشکیل می‌دهند و معمولا گازوئیل تولید می‌کنند.بنا بر برآوردهای سایت Mysteel OilChem، سود ناشی از تبدیل نفت خام به گازوئیل و بنزین از اوایل ماه آوریل بهبود یافته و به نزدیکی بالاترین رقم فصلی در 10 سال گذشته رسیده است.

خبر مرتبط
چین و آمریکا قیمت طلا را پایین کشیدند/ گرای کاهش به قیمت سکه؛ عقب نشینی از کانال 40 میلیون؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز 19 خرداد 1403

اقتصادنیوز: سقوط اونس طلا به بازار طلا و سکه سیگنال کاهشی داده است و پیش بینی می شود فلز گرانبهای داخلی امروز بر مدار کاهش قیمت حرکت کرده و نوسان محدودی را ثبت کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی