زغال سنگ روسیه از ایران می گذرد

کدخبر: ۶۵۲۲۶۱
اقتصادنیوز: نماینده ویژه رییس‌جمهوری روسیه در امور همکاری‌های بین‌المللی از صادرات زغال‌سنگ روسیه به هند از مسیر ایران در آینده نزدیک خبر داد.
زغال سنگ روسیه از ایران می گذرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  ایگور لویتین، مشاور و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور همکاری‌های بین‌المللی در دیدار با کاظم جلالی سفیر ایران در کشور روسیه، گفت: نخستین واگن‌های حامل زغال سنگ پس از عبور از خاک ایران و بندرعباس، به هند ارسال خواهد شد.

همچنین در این دیدار، آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در این بخش به ویژه، پروژه ساخت راه آهن رشت - آستارا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سفیر ایران در روسیه همچنین در دیدار جداگانه با الگ بلازاروف، رئیس راه آهن روسیه، راه‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه اجرایی شدن کریدور بین المللی ریلی شمال-جنوب را مورد بحث و بررسی قرار داد.

خبر مرتبط
اوربان دست غربی ها را رو کرد: غرب چشم طمع به ثروت روسیه دارد

اقتصادنیوز :نخست وزیر مجارستان گفت، غرب به دنبال شکست نظامی روسیه است تا از ثروت آن به نفع خود استفاه کند.

بلازاروف در این دیدار ضمن تاکید بر ارتقا سطح همکاری‌های دو کشور، خواستار توسعه همکاری‌های ریلی ایران و روسیه با هدف افزایش حمل و نقل کالا بین دو کشور شد.

خبر مرتبط
دست اروپایی رو شد/ هزینه سنگین واردات گاز از کشورهای غیر از روسیه

اقتصادنیوز :رئیس شرکت روس‌نِفت طی اظهاراتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ بیش از ۶۳۰ میلیارد دلار برای واردات گاز از کشورهایی غیر از روسیه هزینه کرده است.

جلالی نیز با اشاره به امضا موافقت نامه ساخت راه آهن رشت-آستارا، اجرایی شدن این پروژه را مهم و در راستای منافع ایران، روسیه و کشورهای منطقه ارزیابی کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی