رونمایی نارنجی‌های جاده مخصوص از طرح پیش‌فروش خودرو

فروش محصولات سایپا استارت می‌خورد/ این 3 محصول در دسترس متقاضیان عادی قرار می‌گیرد

کدخبر: ۶۵۲۵۹۱
​اقتصادنیوز: طرح فروش خودروسازی سایپا از چهارشنبه، 23 خرداد 1403 در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.
فروش محصولات سایپا استارت می‌خورد/ این 3 محصول در دسترس متقاضیان عادی قرار می‌گیرد

به گزارش اقتصادنیوز، پیش فروش سایپا به مناسبت عید قربان استارت می خورد. این خودروساز اعلام کرده قصد دارد محصولات خود را در دسترس متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند مشمول قانون طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین صاحبان خودروهای فرسوده قرار دهد.

خودروسازی سایپا سه محصول خود یعنی ساینا S, کوییک GX-L و سهند S را در دسترس متقاضیان قرار می دهد. پیش بینی می شد سایپایی ها آریا هم عرضه کنند؛ اما این اتفاق نیفتاد. پیش پرداخت سهند S حدود ۳۲۰ میلیون تومان است. کوییک با ۸۷ میلیون تومان پیش پرداخت در این طرح فروش حاضر است و ساینا S نیز پیش پرداخت معادل ۱۷۰ میلیون تومان دارد. کوییک GX-L و سهند دو محصول تقریباً جدید این خودروسازی محسوب می شوند.

پیش بینی می شود با توجه به برگزاری این طرح به صورت پیش فروش، خودروسازی سایپا به دنبال این است تا برای محصولات جدید خود از یک طرف به نوعی بازاریابی کرده و از طرف دیگر نیز تا زمان خرید، به تدریج محصولات تازه اضافه شده به سبد محصولاتی خود را به بازار تزریق کند.

نارنجی های جاده مخصوص از تیراژ عرضه خود در این طرح پیش فروش نیز رونمایی نکرده اند؛ اما با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باید 50 درصد خودروهای عرضه شده به مادران دارای دو فرزند اختصاص پیدا کند. 50 درصد باقی مانده نیز میان دو بخش دیگر تقاضا یعنی مشتریان عادی و صاحبان خودروهای فرسوده تقسیم خواهد شد.

اما چرا خودروسازی سایپا طرح فروش خود را به صورت فروش فوق العاده برگزار نمی‌کند؟ به نظر می رسد دلیل این مساله را باید در صادر نشدن مجوز افزایش قیمت از سوی وزارت صمت برای شرکت های خودروساز جست و جو کرد.

شرکت‌های خودروساز تا زمانی که مجوز جدید قیمتی را از مدیران صمت دریافت نکنند، تن به برگزاری طرح فروش فوق‌العاده نخواهند داد. اما از آنجایی که خودروسازان نیاز به منابع مالی دارند تا هزینه های جاری خود را پاس کنند به سراغ برگزاری طرح پیش فروش می روند.

مدیران سایپا این امکان را دارند در زمان برگزاری طرح های پیش فروش خود تا 50 درصد قیمت محصول عرضه شده را از متقاضیان دریافت کنند. الباقی قیمت خودرو نیز بر اساس قیمت روز در زمان تحویل محاسبه و از مشتریان دریافت می‌شود.

سوال دیگری که ذهن متقاضیان خودرو را به خود مشغول کرده اینکه حالا که سایپا از طرح فروش خود رونمایی کرده آیا مدیران ایران خودرو نیز به مناسبت عید قربان طرح فروشی در برنامه دارند؟

به نظر می رسد آبی‌های جاده مخصوص با توجه به تعهداتی که بابت حضور در اولین دور فروش محصولات خودروسازان در سامانه یکپارچه دارند برنامه‌ای برای عرضه محصولات خود در قالب طرح فروش جدید نداشته باشند و تمرکز خود را روی عمل به تعهدات موجود در سامانه یکپارچه قرار داده‌اند.

طرح پیش فروش سایپا از ساعت 10 صبح روز 23 خرداد 1403 (چهارشنبه) تا زمان تکمیل ظرفیت از مسیر سامانه فروش اینترنتی سایپا در دسترس متقاضیان قرار خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی