خبر خوش برای گندم کاران این استان

کدخبر: ۶۵۲۹۱۳
اقتصادنیوز :مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید تضمینی حدود ۱۳۸ هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت : نگرانی بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد.
خبر خوش برای گندم کاران این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی ملکشاهی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در استان، گفت : امسال خرید تضمینی گندم از ۱۶ اردیبهشت از مناطق گرمسیری استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی میزان گندمی که تاکنون از کشاورزان استان خریداری شده را ۱۳۸ هزار و ۶۰۰ تن اعلام کرد و گفت: حدود ۱۰۷ هزار تن از این میزان گندم دروم و مابقی گندم معمولی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده گندم خریداری شده مربوط به مناطق گرمسیری استان بوده، از رشد ۱۴ درصدی خرید گندم از مناطق گرمسیری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و ابراز امیدواری کرد، در سایر نقاط استان نیز افزایش خرید تضمینی گندم را شاهد باشیم.

خبر مرتبط
خودکفایی ایران در تولید گندم /افزایش ۷ میلیون تنی تولید گندم

اقتصادنیوز: رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه تغییر اقلیم به یک ابرچالش تبدیل شده است، گفت: تولید گندم در دولت سیزدهم طی سال ۱۴۰۰ نزدیک ۳ میلیون تن، سال ۱۴۰۱ حدود ۶ میلیون تن و امسال حداقل ۷ میلیون تن افزایش داشته است.

ملکشاهی میزان پولی که باید بابت خرید این میزان گندم به کشاورزان استان پرداخت شود را ۲.۲ همت اعلام کرد و افزود: تاکنون بخش کمی از این میزان پرداخت شده و مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه نگرانی بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های جدی انجام دادیم که پرداخت پول کشاورزان کرمانشاه به تاخیر نیفتد.

خبر مرتبط
خبر مهم درباره پرداخت مطالبات گندمکاران

اقتصادنیوز: رئیس بنیاد ملی گندمکاران امروز از پرداخت نیمی از مطالبات گندمکاران خبر داد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه از میزان مناسب خرید تضمینی گندم استان کرمانشاه در سال گذشته نیز یاد کرد که با ثبت ۸۰۶ هزار تن خرید، جایگاه چهارم کشور را داشتیم.

ملکشاهی ابراز امیدواری کرد با بارش‌های مناسبی که امسال رخ داد، رشد خرید تضمینی گندم در استان را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم .

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی