بدهی آمریکا اوج گرفت/ انتظارات از دولت بعدی بالا رفت

کدخبر: ۶۵۳۵۰۹
اقتصادنیوز :آژانس رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که هیچ یک از نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا از اصلاحات حقوقی معنی‌دار حمایت نکرده‌اند.
بدهی آمریکا اوج گرفت/ انتظارات از دولت بعدی بالا رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام موسسه رتبه‌بندی فیچ، صرف‌نظر از اینکه کدام نامزد پیروز شود، کسری‌های اولیه و هزینه‌های بهره بالاتر، بار بدهی ایالات‌متحده را پس از انتخابات ماه نوامبر افزایش می‌دهد.

این آژانس رتبه‌بندی در بیانیه‌ای اعلام کرد احتمالا دولت به پیچیده‌تر کردن شکل‌گیری سیاست‌ها ادامه می‌دهد و معتقدیم در حال حاضر، تمایل سیاسی کمی برای مقابله با چالش‌های مهم مالی وجود دارد. روند پویایی بدهی و حکمرانی دولت به شکل‌دهی مسیر رتبه‌بندی دولتی ایالات‌متحده ادامه خواهد داد.

فیچ گفت که انتظار می‌رود در اوایل کار دولت بعدی، مسائل مالی مورد توجه قرار گیرد اما اعتبارات سال مالی ۲۰۲۵ احتمالا تا اوایل سال آینده حل نشده باقی خواهد ماند و تعلیق سقف بدهی در پایان سال خاتمه خواهد یافت.

خبر مرتبط
رایزنی مهم وزرای خارجه عمان و آمریکا/ آخرین جزئیات از تحولات غزه

اقتصادنیوز: وزرای خارجه آمریکا و عمان در گفت وگویی تلفنی درباره آخرین تحولات غزه با یکدیگر رایزنی کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است، تاریخ نشان می‌دهد فشارهایی برای تمدید کاهش مالیات بدون توجه به اینکه چه کسی در انتخابات پیروز می‌شود، وجود خواهد داشت. حتی با وجود اینکه بودجه‌های تامین اجتماعی و مدیکر که انتظار می‌رود به ترتیب تا سال‌های ۲۰۳۳ و ۲۰۳۶ به پایان برسند، هیچ‌ یک از نامزدهای ریاست‌جمهوری از اصلاحات حقوقی معنی‌داری حمایت نکرده‌اند.

خبر مرتبط
جمع آوری مجدد اسکله امدادی ساخت آمریکا در غزه

اقتصادنیوز: دو مقام آمریکایی که خواستند نام‌ آنها فاش نشود، اعلام کردند: اسکله امدادی ساخت آمریکا برای دومین بار به دلیل وضعیت بد جوی و مواج بودن دریا از سواحل غزه جدا خواهد شد.

به گزارش بیزنس، فیچ اعلام کرد که انتظار دارد رشد تولید ناخالص داخلی اسمی میان‌مدت آمریکا نزدیک به ۳.۷ درصد باشد اما کسری بودجه بالا به این معنی است که این امر باعث تثبیت بدهی عمومی دولت نمی‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی