دستور ویژه رئیس دفتر بازرسی رئیس جمهور به سازمان‌های هواپیمائی

کدخبر: ۶۵۴۵۱۱
اقتصادنیوز: مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سازمان‌های هواپیمائی و حمایت وظیفه دارند نتیجه اقدامات و تصمیمات خود را در خصوص تعیین نرخ فروش بلیط پروازهای داخلی اعلام کنند.
دستور ویژه رئیس دفتر بازرسی رئیس جمهور به سازمان‌های هواپیمائی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شهرام محسنی گفت: پس از مکاتبه سازمان تعزیرات حکومتی با سازمان‌های هواپیمائی و حمایت درباره نظارت بر نحوه تعیین نرخ پروازهای داخلی، رئیس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رئیس جمهور ضمن حمایت از اعلام آمادگی سازمان تعزیرات حکومتی از شورای عالی هواپیمائی خواست تدابیر لازم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود برای نظارت و ساماندهی نرخ و فروش بلیط پروازهای داخلی صورت گیرد و نتایج آن را به دفتر بازرسی رئیس جهمور اعلام کنند.

وی با بیان اینکه آزاد سازی قیمت به معنای رهاسازی و اعمال نشدن وظایف قانونی سازمان حمایت در نظارت بر رعایت حقوق مصرف کننده برای تعیین نرخ متعارف در خطوط رقابتی و نرخ اعلامی در خطوط حمایتی نیست، شرایط به وجود آمده را متاثر از رای لازم الاجرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری دانست.

محسنی افزود: در بخش دیگری از نامه رئیس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رئیس جهمور به آمادگی سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با نرخ های فروش بلیط متضمن تضییع حقوق مصرف کننده اشاره شده و از سازمان‌های هواپیمائی و حمایت خواسته است با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت اقدامات پیشگیرانه فوری در جلوگیری از بروز نابسامانی در تعیین قیمت بلیط پروازهای داخلی و مشکلات بعدی در این خصوص اقدام کنند. 

خبر مرتبط
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگوی اختصاصی با اقتصادنیوز، گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.

سازمان تعزیرات حکومتی ۲۶ خرداد از سازمان هواپیمائی کشوری و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواسته بود ضمن نظارت بر بازار بلیط برای شرکت‌های هواپیمائی که ضوابط قیمت گذاری در خطوط رقابتی داخلی یا حمایتی را رعایت نکرده اند، پرونده تخلف تشکیل داده و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی