طلا صعودی شد

کدخبر: ۶۵۴۸۲۷
اقتصادنیوز: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۳۶۲ دلار و ۲۵ سنت رسید.
طلا صعودی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، طلا در آستانه دومین افزایش قیمت هفتگی در روز جمعه قرار دارد. بالا رفتن تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در بحبوحه تنش‌ها در خاورمیانه و افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی از قیمت طلا حمایت کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.09 درصد افزایش به 2362 دلار و 25 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.26 درصدی به 2375 دلار و 10 سنت رسیده است.

حملات هوایی جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه خطر گسترش درگیری در خاورمیانه را افزایش داده است.

بازارها حالا منتظر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه سپتامبر هستند که می‌تواند از قیمت طلا حمایت کرده و آن را بالاتر از سطح 2300 دلار نگه دارد.
اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد درخواست برای مزایای بیکاری در این کشور طی هفته گذشته کاهش یافته است. این خبر به همراه گزارش ضعف خرده‌فروشی در این کشور در ماه گذشته احتمال  پایین آمدن نرخ بهره در ماه سپتامبر را بالاتر می‌برد.

خبر مرتبط
قیمت طلا امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳/ صعود محسوس قیمت

اقتصادنیوز: امروز قیمت طلا در بازار بالا رفته است و به ۲,۳۶۲ (دو هزار و سیصد و شصت و دو ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸ درصدی داشته است.


کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
بازار در حال حاضر منتظر گزارش شاخص مدیران خرید در آمریکاست که قرار است امروز منتشر شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.56 درصد کاهش به 449 دلار و 75 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.08 درصدی 983 دلار و 53 سنت معامله می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی