زمان پرداخت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی/ آخرین مهلت ثبت‌نام اعلام شد

کدخبر: ۶۵۵۰۷۲
اقتصادنیوز: فرایند پرداخت وام ضروری 30 میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی از 6 تیرماه آغاز می‌شود.
زمان پرداخت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی/ آخرین مهلت ثبت‌نام اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز، اواخر هفته گذشته بود که یک خبر کام بازنشستگان را شیرین کرد و آن اختصاص وام ضروری 30 میلیون تومانی به بازنشستگان تأمین اجتماعی بود. 

بر اساس اعلام محسن تقیانی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، ثبت‌نام اولین مرحله وام‌ ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ از طریق کانون‌های بازنشستگی آغاز شد و تا روز دوشنبه چهارم تیرماه ادامه دارد. به گزارش اقتصادنیوز، در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام پرداخت می شود. برای کانون‌های بازنشستگی هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شد که بعد از به حد نصاب رسیدن ثبت‌نام‌کنندگان سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

خبر مرتبط
تخصیص وام به این گروه از افراد کلید خورد/ متقاضیان دریافت بخوانند

اقتصادنیوز:‌ معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان سهمیه اعتباری برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی البرز در نظر گرفته شده که پرداخت آن از ابتدای سال آغاز شده است.

شرایط دریافت وام مشخص شد

بر اساس اعلام اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، دارا بودن سن حداکثر ۷۸ سال، نداشتن حساب مسدودی، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه در 2 سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از جمله شروط دریافت این تسهیلات است.

زمان پرداخت وام 

پس از پایان ثبت نام در هفته جاری، فرایند پرداخت وام از روز جمعه چهارشنبه 6 تیرماه بعد از اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و حدود یک هفته وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی