تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت سوخت تحویلی به شرکت‌های هواپیمایی

کدخبر: ۶۵۵۳۰۹
اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت سوخت تحویلی به شرکت‌های هواپیمایی جزئیاتی را مطرح کرد.
تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت سوخت تحویلی به شرکت‌های هواپیمایی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد محمدی بخش در پاسخ به این پرسش که پس از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما قیمت سوخت تحویلی به شرکت های هواپیمایی چه تغییری می کند اظهار کرد پیشنهاد آزادسازی نرخ سوخت تحویلی به ایرلاین ها در مسیرهای پروازی داخلی به دولت رفته و در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است.

خبر مرتبط
دست دولت از قیمت‌گذاری بلیت هواپیما کوتاه شد

اقتصادنیوز: مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه، از رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت دخالت دولت در قیمت‌گذاری بلیت هواپیما خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: قیمت سوخت جت بخش بار، مراکز آموزشی، هلی‌کوپتری آزاد محاسبه می‌شود. تنها سوخت پروازهای داخلی ایرلاین‌های ایرانی با قیمت 600 تومان عرضه خواهد شد.

محمدی‌بخش با بیان این‌که نرخ سوخت ایرلاین‌های خارجی آزاد است، افزود: اگر اینها را تفکیک کنیم عدد شرکت‌های هواپیمایی مشخص است. برای ایرلاین‌های داخلی نیز دولت پیشنهاد آزادسازی قیمت سوخت را مطرح کرده است.

وی در خصوص نرخ تعیین شده برای سوخت ایرلای‌های داخلی گفت: قیمت را سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت مشخص کرده‌اند و سازمان هواپیمایی دخل و تصرفی در آن ندارد. بر این اساس هر نرخی هم دولت اعلام کن، اجرا می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی