مصوبه شورای اقتصاد ابلاغ شد؛ توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی

کدخبر: ۶۵۵۶۵۲
مصوبه شورای اقتصاد در خصوص توسعه فازهای جدید میدان گازی پارس جنوبی و افزایش سقف اعتباری (مجموعاً تا سقف ۳۰۷۲ میلیون دلار) و زمانی قراردادهای طرح های توسعه آن میدان ابلاغ شد.
مصوبه شورای اقتصاد ابلاغ شد؛ توسعه فازهای میدان گازی پارس جنوبی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مصوبه شورای اقتصاد در خصوص توسعه فازهای جدید میدان گازی پارس جنوبی و افزایش سقف اعتباری و زمانی قراردادهای طرح‌های توسعه آن میدان طی نامه شماره ۱۶۲۵۶۷ مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ از سوی داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: شورای اقتصاد در جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ درخواست شماره ۷۹۷/ ص / م مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ وزارت نفت در خصوص اصلاح مصوبه شماره ۴۴۸۳۵/۷۸۳۰۶ مورخ ۱۳۸۹/۰۴/۰۹ آن شورا موضوع توسعه فازهای جدید میدان گازی پارس جنوبی و افزایش سقف اعتباری و زمانی قراردادهای طرح‌های توسعه آن میدان را بررسی نمود و موارد زیر را مورد تصویب قرار داد:

۱- به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می‌شود با تصویب هیأت مدیره مبلغ قراردادهای مربوط به پنج طرح توسعه فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۹، ۲۱-۲۰ و ۲۴-۲۲ میدان مشترک گازی پارس جنوبی همچنین طرح تکمیل پروژه‌های مخازن متمرکز میعانات گازی و طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی پارس جنوبی را مازاد بر کلیه مجوزهای فعلی، مجموعاً تا سقف ۳۰۷۲ میلیون دلار افزایش دهد و وفق قوانین و مقررات نسبت به پرداخت علی الحساب به پیمانکاران طرح‌های فوق اقدام نمایند. تسویه حساب نهایی با پیمانکاران و سازندگان متعاقباً بر اساس نتایج صحت‌سنجی اسناد و انجام حسابرسی هزینه‌های انجام شده در طرح‌ها از سوی سازمان حسابرسی و ارائه گزارش معتبر حسابرسی آن سازمان در مورد این طرح‌ها، انجام شود.

وزارت نفت از طریق شرکت ملی نفت ایران موظف است گزارش عملکرد مصوبه را به صورت منظم در مقاطع سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی