حجم معاملات برق در بورس انرژی چند درصد رشد داشت؟

کدخبر: ۶۵۶۷۳۷
اقتصادنیوز: سخنگوی صنعت برق گفت: حجم معاملات برق در بورس انرژی در روز شنبه نهم تیر ماه نسبت به آخرین روز انجام معاملات در هفته گذشته (ششم تیر) ١٨٤ درصد افزایش یافت.
حجم معاملات برق در بورس انرژی چند درصد رشد داشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی افزود: روز گذشته یک میلیون و ٨٢ هزار و ٢٨ مگاوات ساعت برق به ارزش هزار و ٣٦٢ میلیارد ریال معامله شد.

وی، خاطرنشان کرد: تعداد معاملات انجام شده از ٤٥ مورد در پایان هفته گذشته به ٦١ مورد در ابتدای این هفته رسید که ٣٦ درصد افزایش را نشان می دهد.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: تعداد شرکت های حاضر در معاملات دیروز بورس انرژی ٢٥ درصد، تعداد نیروگاه های دولتی فروشنده برق ٢٩ درصد و تعداد نیروگاه های خصوصی نیز ١٤ درصد نسبت به آخرین روز معاملات در هفته گذشته (ششم تیر) افزایش یافته است.

خبر مرتبط
برق ۳۰ اداره دیگر در تهران قطع شد

اقتصادنیوز:‌ برق ۳۰ دستگاه اداری کشوری و استانی در شهر تهران به دلیل خودداری از کاهش مصرف برق، قطع شد.

پیشتر مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که از ابتدای اجرای طرح اصلاح جریان مالی صنعت برق، شرکت توانیر به طور منظم و هفتگی ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید برق به‌حساب شرکت‌های توزیع واریز کرده و این روند ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۰ میلیارد کیلووات‌ساعت برق به ارزش حدود ۳۷۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت‌های توزیع نیروی برق خریداری شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی