قیمت نفت در بازارهای آسیا اوج گرفت

کدخبر: ۶۵۷۳۵۹
اقتصادنیوز: قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز چهارشنبه افزایش یافته است.
قیمت نفت در بازارهای آسیا اوج گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز چهارشنبه افزایش یافته است. اطلاعات صنعتی نشان می‌دهند ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش یافته که نشانه تقاضای بالا برای سوخت در فصل پرمصرف تابستان در بزرگترین مصرف‌کننده نفت دنیاست.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۴ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۶۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳۴ سنت معادل ۰.۴۱ درصد افزایش ۸۳ دلار و ۱۵ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز سه‌شنبه به خاطر فروکش کردن ترس از مختل شدن تولید نفت خلیج مکزیک به خاطر طوفان بریل کاهش قیمت داشتند.

خبر مرتبط
قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهشی شد/ طوفان بریل نفت را به تلاطم انداخت

اقتصادنیوز: بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی روند نزولی داشت.

آمار مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور ۹.۱۶۳ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۸ ژوئن کاهش و ذخایر بنزین ۲.۴۶۸ میلیون بشکه افزایش یافته است.

این در حالیست که تحلیلگران رویترز انتظار یک کاهش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای را در ذخایر نفت خام و یک کاهش ۱.۳ میلیون بشکه‌ای را در ذخایر بنزین آمریکا داشتند.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که بازوی آماری وزارت انرژی این کشور است قرار است امروز منتشر شود.

انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین در آمریکا با آغاز فصل سفرها در تعطیلات روز استقلال این کشور در این هفته افزایش یابد. انجمن اتومبیل آمریکا پیش‌بینی می‌کند سفرها در این تعطیلات ۵.۲ درصد بالاتر از سال گذشته میلادی باشد و میزان سفرهای جاده‌ای با اتومبیل شخصی ۴.۸ درصد افزایش یابد.

خبر مرتبط
درخواست آذربایجان برای مشارکت ایران در بهره‌برداری از حوزه نفتی

اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.

در زمینه عرضه نفت، تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژوئن برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد تولید بالای نیجریه و ایران تأثیر کاهش تولید داوود طلبانه سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس را خنثی کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی