کارت‌های پرواز داخلی فارسی شدند+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۷۶۵۶
اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از امروز کارت‌های پر‌واز‌های داخلی فارسی سازی شدند و این اقدام در کارت‌های پرواز فرودگاه هاشمی‌نژاد کلید خورد.
کارت‌های پرواز داخلی فارسی شدند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه ازامروز فرآیند فارسی سازی کارت های پرواز با پیگیری های وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به مرحله اجرایی رسید‌ گفت: از امروز فرآیند آزمایشی این طرح در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به مرحله اجرایی شدن رسید و با موفقیت انجام شد.

وی ادامه داد:کارت های پرواز می تواند براساس اطلاعاتی که مسافر به کاربر میدهد به هر زبانی چاپ شودو هیچ هزینه اضافی را به شرکت های هندلینگ های فرودگاه وارد نمی کند.

یازرلو اظهار کرد: براساس سیستم های نرم افزاری پیش از آنکه اطلاعات به سرورهای فرودگاه ارائه شود می تواند تغییر زبان اجرایی شود‌.

خبر مرتبط
رئیس سازمان هواپیمایی: میانگین عمر ناوگان هواپیمایی به ۲۶ سال رسید

اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: میانگین عمر ناوگان هواپیمایی نیز با اقدامات انجام شده در زمینه نوسازی به ۲۶ سال رسیده است.

او تاکید کرد: به زودی این فرآیند در سایر فرودگاه های کشور هم به مرحله اجرایی شدن می رسد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری  اظهار کرد: در حال حاضر روند فارسی‌سازی کارت پرواز در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته و موانعی که در این حوزه وجود دارد را برطرف کرده‌ایم.

وی یادآور شد: سازمان بازرسی پنجم مهر ۱۴۰۲ در هشداری قانونی، مهلتی چهارماهه برای سازمان هواپیمایی تعیین کرد تا کارت‌های پرواز‌های داخلی را براساس قانون ممنوعیت به‌کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه، فارسی‌سازی کند.

او بیان کرد: سازمان هواپیمایی براساس قانون ممنوعیت به‌کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه مصوب ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۸ هیئت دولت، موظف بوده کارت‌های پرواز را فارسی‌سازی کند. 

خبر مرتبط
خبر خوب سازمان هواپیمایی در راه است/ 6 میلیون پروزار بدون سانحه د راین مدت

اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با وجود همه مشکلات، در زمینه ورود ناوگان جدید و تجهیز ناوگان اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و امیدواریم تا پایان سال، ناوگان را به عددی برسانیم که مردم دغدغه‌ای برای پروازهای ایام خاص نداشته باشند.

وی افزود: به استناد بند «ب» ماده ۵ و ماده ۱۷ قانون هواپیمایی کشوری، شرکت‌های خدمات فرودگاهی باید قانون (۷۰ درصد از متن کارت‌های پرواز به زبان فارسی) را به طور کامل اجرا کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی