اقساط وام مسکن ملی مشخص شد/ جزئیات مبلغ تسهیلات برای متقاضیان+ جدول

کدخبر: ۶۵۹۱۳۶
اقتصادنیوز:‌ مبلغ وام مسکن در حالی توسط شورای عالی مسکن به 800 میلیون تومان رسیده است که هنوز سهم تسهیلات بانکی در حوزه مسکن بسیار ناچیز است.
اقساط وام مسکن ملی مشخص شد/ جزئیات مبلغ تسهیلات برای متقاضیان+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز، ارائه تسهیلات و وام مسکن توسط بانک ها در آخرین گزارش های منتشر شده توسط بانک مرکزی چندان وضعیت مطلوبی ندارد و بسیاری از بانک ها با وجود اقدامات انجام شده، درصد ناچیزی از تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص داده اند.

تازه‌ترین آمار منتشر شده از عملکرد بانک ها در جهش مسکن نشان میدهد که با گذشت 3 سال از اجرای قانون جهش تولید مسکن، 27 بانک و موسسه اعتباری تا کنون فقط 28.2 درصد از تسهیلات تکلیفی بخش مسکن را پرداخت کردند.

خبر مرتبط
دو پراید مبلغ اجاره ماهانه این خانه‌ است+ جدول قیمت مسکن

اقتصادنیوز: در محله الهیه، آپارتمانی 480 متری به همراه امکانات و مشاعات خاص، با رهن 10 میلیارد تومان و اجاره ماهانه 600 میلیون تومانی آگهی شده است.

در حالی طی 3 سال گذشته باید بیش از 1420 همت تسهیلات بانکی به بخش مسکن پرداخت می‌شد که فقط 360 هزار میلیارد تومان قرارداد پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها امضا شده است.

این در حالیست که در هجدهمین و آخرین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در هفته گذشته برگزار شد. وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن مصوب شد. اگر چه این مصوبه باید به تایید شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هم برسد و هنوز مشخص نیست در دولت چهاردهم این مصوبه اجرایی شود.

اقساط وام ملی مسکن

با اجرایی شدن این مصوبه اقساط وام ۸۰۰ میلیون تومانی در دوره ۲۰ ساله و بازپرداخت ساده ماهانه حدود ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

   اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی و مونتاژی امروز شاهد افت قیمت ۵ تا ۳۰ میلیونی بود؛ برخی خودروها بدون تغییر قیمت ماندند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی