ابربدهکاران بیمه‌ای معرفی شدند/ بدهی نجومی بنیاد شهید و شرکت ملی نفتکش

کدخبر: ۶۲۳۷۷۲
اقتصادنیوز: بیمه مرکزی بر اساس قانون به صورت دوره‌ای، فهرستی از بدهکاران کلان به شرکت‌های بیمه را منتشر کرد.
ابربدهکاران بیمه‌ای معرفی شدند/ بدهی نجومی بنیاد شهید و شرکت ملی نفتکش

بیمه مرکزی فهرستی از بدهکاران عمده را منتشر کرده است که نشان می‌دهد 107 هزار و 504 میلیارد ریال به شرکت‌های بیمه‌ای بدهکارند.

بر این اساس، در جدولی که بیمه مرکزی منتشر کرده است، نام 164 بدهکار در قالب بیمه‌گزار یا نماینده به همراه میزان بدهی آن‌ها به بیمه‌گران دیده می‌شود. این بدهی‌ها در دو بخش ارزی و ریالی تفکیک شده است.

از مجموع بدهی بیمه گزاران به صنعت بیمه، بیش از 87 درصد ریالی و 13 درصد آن بدهی ارزی است.

این فهرست، شامل بدهی سررسید شده بیمه گزاران به صنعت بیمه برای مبالغ بیش از 100 میلیارد ریال با توجه به خوداظهاری شرکت ‌های بیمه مندرج در سامانه سنهاب و در دوره مالی منتهی به 30 شهریور امسال است.

در این فهرست، بزرگترین بدهکار به صنعت بیمه، بنیاد شهید و امور ایثارگران با رقم 26 هزار و 169 میلیارد ریال، در رده دوم شرکت ملی نفتکش با 10 هزار و 992 میلیارد ریال است که البته عمده این رقم بدهی معادل 8 هزار و 134 میلیارد ریال بدهی ارزی است و در رده سوم شرکت ملی نفت ایران با بدهی 4 هزار و 827 میلیارد ریال به صنعت بیمه دیده می‌شود.

مجموع بدهی شرکت‌های خرید خدمات بیمه‌ای به شرکت‌های بیمه 107 هزار و 504 میلیارد ریال است که 93 هزار و 885 میلیارد ریال بدهی ریالی و 13 هزار و 619 میلیارد ریال آن بدهی ارزی شرکت‌ها است.

گفتنی است ، بدهی شرکتها به صنعت بیمه موجب افزایش ریسک شرکتهای بیمه‌ای می‌شود و در صورت بروز حوادث بزرگ، امکان جبران خسارت در این شرکتها کاهش می‌یابد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی