صعود پرقدرت بورس در آخرین روز هفته/ رشد 48 هزار واحدی شاخص

کدخبر: 373947
اقتصادنیوز : شاخص کل بورس در معاملات امروز با رشد پرقدرت خود کانال 1.3 میلیون واحدی را پس گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش 48 هزار واحدی (معادل 3.7درصد رشد)در ارتفاع یک میلیون و 345 هزار واحد قرار گرفت.  شاخص هم‌وزن نیز با رشد 6600 واحدی، 381 هزار و 364 واحد را ثبت کرد. شاخص فرابورس هم به 16 هزار و 646 واحد رسید.

نمادهای اثرگذار

«فارس»، «فولاد» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»،«غزر»،«امین» سه نماد پرتراکنش بودند

ارزش معاملات بورس و فرابورس

 ارزش معاملات بورس امروز به حدود  رقم 9100میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس 13800میلیارد تومان بود.

امروز 1,071 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار وارد شد و 297 نماد در صف خرید و 130 نماد  در صف فروش قرار گرفتند.

حقیقی‌ها حدود هزار و ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۹درصد یعنی ۱۰هزار و ۳۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بیمه و صندوق بازنشستگی» و «انبوه سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقوقی‌ها تمام شد. 

بیشترین افزایش سهام حقیقی

سه نمادکاما، خودرو و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به بنو،وشهر و بپاس معطوف بود.                                                      مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت باما معادل ۷۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بیمه تجارت نو با برتری ۵۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند. 

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۶۹ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۴۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

شاخص2

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما