پیش‌بینی 5 کارشناس از تحولات امروز بورس تهران

کدخبر: 378718
اقتصادنیوز: اکثریت 5 تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی شرکت کرده‌اند، وضعیت شاخص بورس تهران در روز 23 آذر 1399 را متعادل پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز این روزها بازار در محدوده شاخص ۱۴۷۰ تا ۱۷۴۰ تراکم قیمتی و حجمی بالایی دارد و فزونی عرضه ها امری عادیست. برخی از کارشناسان تاکید می‌کنند:انتظار می‌رود شاخص‌ها مدتی با نوسانات مثبت و منفی در همین حوالی سپری کند و در این مجال سهم‌های دارای پتانسیل رشد کرده و مابقی اصلاح قیمتی یا زمانی را تجربه کنند. آنان احتمال ریزش مجدد بازار را بسیار بعید ارزیابی می‌کنند.

با این حال با توجه به شدت گرفتن عرضه ها در دقایق انتهایی بازار دیروزانتظار میرود بازار امروز نیز با سایه ترس آغاز شود، اما رفته رفته با گذشت زمان میزان تقاضا در بازار افزایش یابد. نکته ای که فعالان بازار طی این روزها باید مدنظر قرار دهند گردش جریان نقدینگی بین گروه های مختلف بازار است، اساسا در چنین وضعیتی تعداد کمی از افراد هستند که توانایی بهره بردن از نوسان‌های پیاپی این گروه ها را دارند و غالبا متضرر می‌شوند از این رو پیشنهاد می‌شود، در سهم های ارزنده سهامداری را برگزینید.

برخی دیگر از کارشناسان تاکید می‌کنند: نمادهای پیشرو بازار مانند خساپا، وتجارت و خودرو در محدوده حساسی قرار دارند و به نظر می رسد شاخص امروز باید برای جهت کوتاه مدتی خود تصمیم گیری کرد. در صورت حمایت از  شاخص می توان امیدوار به دیدن شاخص 1 میلیون و 600 هزار واحدی بود و در غیر این صورت احتمال اصلاح آن تا محدوده 1میلیون و 350 هزار واحد دور از ذهن نیست. بازار امروز در ابتدا احتمالا با روند مثبتی همراه خواهد بود اما در نیمه دوم با فشار فروش مواجه خواهد شد.

پیش بیتی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما