جدال عرضه و تقاضا در بورس/ ریزش 11 هزار واحدی شاخص در دقایق ابتدایی معاملات

کدخبر: 378777
اقتصادنیوز : بورس امروز در اکثر نمادها در محدوده های منفی آغاز به کار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، شاخص کل  بورس تهران  در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 11 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 515 هزار واحد قرار گرفت.  شاخص کل هم‌وزن نیزسرخپوش شد و با ریزش 869 واحدی ، 456 هزار و 262 واحد را ثبت کرد.

شاخص کل  فرابورس  نیز 19 هزارو 701واحد را ثبت کرد.

نمادهای اثرگذار بر شاخص

فملی شستا و شپنا بیشترین تاثیرمنفی را بر شاخص داشتند و نماد وپارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته است.

در جریان معاملات متعادل و منفی گروه بانکی‌ها نماد وپارس با زمزمه عرضه اولیه اوپال همچنان مورد توجه بازار است و در سقف قیمت روزانه صف خرید بالای ۵۸۰ میلیون سهم را تجربه می‌کند. دی خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارد، اما همچنان با افت تقاضا در محدوده ۵۲۰۰ تومان داد و ستد می‌شود. وتجارت در قیمت ۳۷۵ تومان قرار گرفته و مرز ۴۰۰ تومان محدوده مقاومتی سهم است که از آن محدوده فاصله گرفته است.

در گروه فلزی‌ها نماد فولاد که در جریان معاملات روز گذشته بیشترین ورود پول حقیقی‌ها را با خود اختصاص داده بود، اکنون در قیمت ۱۵۲۲ تومان در محدوده صفر تابلو با نوسان مثبت دنبال می‌شود. فملی افت ۳ درصد را تجربه می‌کند. ذوب با رشد ۲ درصد در قیمت بالای ۶۰۰ تومان قرار دارد.

در گروه خودرویی‌ها جریان معاملات منفی است و خساپا افت ۴ درصد دارد و خودرو با افت بیش از ۳ درصد در محدوده پایین‌تر از سطح ۴۰۰ تومان قرار گرفت. خبهمن با گمانه زنی‌های از افزایش سرمایه در حوالی صفر تابلو قرار دارد. خگستر در قیمت ۵۱۰ تومان قرار دارد.

در گروه فرآورده‌های نفتی داد و ستد منفی است. شپنا افت ۳ درصد دارد. شتران افت ۲ درصد و در قیمت ۱۳۱۹ تومان قرار دارد. شبندر و شبریز که خبر‌هایی از افزایش سرمایه این دو نماد به گوش می‌رسد، منفی و با افزایش عرضه مواجهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما